Nocni jeźdźcy przerolują przez Tychy. Kolejna edycja imprezy Nightskating

W czwartkowy wieczór 20 czerwca tyskie ulice zmienią się kolejny rok z rzędu w wielki tor dla rolkarzy, Między 20 a 23 główne ulice będą sukcesywnie wyłączane z ruchu, by dać pole do popisu amatorom jazdy na własnych nogach.
freepik
Jazda na rolkach nocą

Impreza, która odbywa się w różnych miastach Polski, nie ma charakteru zawodów dla wyczynowców - na szlak oznaczony jako „łatwy” dołączyć może każdy, także dzieci pod opieką rodziców.

Okrężna trasa rozpoczynająca się z parkingu przed Mediateką liczy 17 kilometrów; nie zabraknie odcinków pod górkę i z górki - organizatorzy zaznaczają, że kluczowa jest umiejętność hamowania na rolkach.

- Planujemy tempo można powiedzieć, że spacerowe tak żeby każdy kto sprawnie porusza się na rolkach dał sobie radę - zapewnia ekipa Nightskating.

Przejazd rozpocznie się o godzinie 20 i poprowadzi ulicami Piłsudskiego, Dmowskiego, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, al. Niepodległości, al. Bielską, Kościuszki, Damrota, Asnyka, Budowlanych, Glinczańską, Stoczniowców 70, Sikorskiego, Armii Krajowej z metą w miejscu startu. Przejazd planowo potrwać ma około 2,5 godziny.

Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu. Udział w imprezie jest bezpłatny; dzieci obowiązkowo jadą w kaskach i ochraniaczach.

Zin fotograficzny TTF 2024

Może Cię zainteresować:

Tychy: premiera magazynu fotograficznego I wystawa zdjęć z Islandii

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/06/2024

Teresa ebis bies bytomski

Może Cię zainteresować:

Teresa Ebis, znana jako Bies Bytomski. Nasza przewodniczka w ramach akcji Kierunek GZM

Autor: Katarzyna Pachelska

17/06/2024

GKS Tychy - trening

Może Cię zainteresować:

Co tam, panie, w tyskim GKS-ie? Sparingi, terminarz ligi, karnety i prezenty dla jubilatów

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/06/2024