Tychy: premiera magazynu fotograficznego I wystawa zdjęć z Islandii

Jutro (środa, 19 czerwca) w domu kultury Tęcza premierę będzie miał kolejny rocznik zina Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. W tym samym miejscu można od zeszłego tygodnia podziwiać prace Irka Kaplera z TTF wykonane na Islandii.


Kolejna edycja wydawnictwa podsumowującego miniony rok działalności towarzystwa fotografów zawodowych i nieprofesjonalnych z Tychów i okolic zawiera prace 23 autorów reprezentujących różna tematykę, techniki i style. Za selekcję prac odpowiedzialni są Iwonę Germanek i Krzysztofa Gołucha.

Uczestnicy premiery otrzymają bezpłatne egzemplarze. Rocznika. Obowiązują zapisy przez formularz na stronie TTF. - ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Na premierze pokazane zostaną slajdy zdjęć składających się na publikację oraz zdjęć gpścia specjalnego - Katarzyny Piechowicz, dokumentalistki prowadzącej długofalowe projekty rzucające światło na niszowe społeczności - obecnie pracuje nad „Romni”, obrazem kobiet społeczności romskiej (trafił do finału prestiżowego konkursu Women Photography Getty Images), a jej „Seniorzy”, cykl poświęcony samotności osób starszych, zdobył I nagrodę w konkursie Grand Press Photo w 2020 roku.

Impreza rozpocznie się o godzinie 18; dodatkowe informacje w wydarzeniu na Facebooku,

wydawnictwa-i-pokazy-zdjec

„Dzika i kontrastowa”. Wystawa „Północ” Ireneusza Kaplera

Od 10 czerwca w SDK Tęcza w Tychach można oglądać także wystawę jednego z członków TTF, którego urzekł surowy krajobraz najodleglejszej północy Europy. Wędrowaniu po wyspie poświęcił cztery jesienne i zimowe wyprawy pełne nieprzewidywalnych warunków na przestrzeni pięciu lat. – Zapraszam na krótką wycieczkę do miejsca w którym zostawiłem swoje serce – zachęca Kapler.

= Islandia to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Europie – dzika, odludna, surowa, kontrastowa. Tutaj przeplatają się opowieści o trollach, sagi islandzkie, mity nordyckie – z codziennością życia. To miejsce, gdzie zimą słońce przyświeca przez 3-4 godziny, a wiosną – ledwo chowa się za horyzont. To mała wyspa, która powierzchnią zajmuje dla porównania około 1/3 powierzchni Polski. Wyspa 130 wulkanów, 13 lodowców i niezliczonych gorących źródeł - przedstawia swoją muzę artysta.

***

Więcej informacji o działalności Tyskiego Towarzystwa Fotograciznego na stronie ttf.tychy.pl.

Teresa ebis bies bytomski

Może Cię zainteresować:

Teresa Ebis, znana jako Bies Bytomski. Nasza przewodniczka w ramach akcji Kierunek GZM

Autor: Katarzyna Pachelska

17/06/2024

Pablo Picasso

Może Cię zainteresować:

Picasso w Tychach! Wystawa prac geniusza w Tichauer Art Gallery

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/06/2024

Ttf maciej trlik Himalaje5 1500px

Może Cię zainteresować:

"Dźwięki ciszy" Macieja Trlika - wernisaż prac tyskiego fotografa w SDK Tęcza

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/04/2023