Nowe parkingi i inwestycja z woli mieszkańców na osiedlu N w Tychach

We wtorek (23 maja) rozpoczęła się budowa dwóch parkingów przy ulicy Nałkowskiej na osiedlu N. Łącznie mieszkańcy zyskają 74 nowe miejsca parkingowe; wkrótce ruszy też remont prowadzącego nieopodal chodnika, o co upomnieli się sami mieszkańcy osiedla.

UM Tychy
Nowy parking nałkowskiej tychy

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach precyzuje, że pierwszy, mniejszy z parkingów powstanie poprzez przesunięcie chodnika przy ulicy Nałkowskiej - dzięki temu przybędzie 30 miejsc, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.


Drugi plac będzie zlokalizowany za budynkiem należącym do spółdzielni mieszkaniowej „Oskard” - znajdą się na nim 44 nowe miejsca parkingowe, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia większego parkingu wykonana zostanie w technologii umożliwiającej łatwe odprowadzenie wód gruntowych.

Nowy chodnik z budżetu obywatelskiego

Prace powinny zakończyć się do końca lata. Niebawem rozpocznie się też remont chodnika po północnej stronie ulicy Nałkowskiej; będą to odcinki zgłoszone przez mieszkańców w budżecie obywatelskim na ten rok. Spośród podobnych projektów partycypacyjnych w tegorocznej edycji ukończono już remont parkingu na osiedlu R (ulica Reymonta 62-65).

Tychy Mikolowska wiadukt

Może Cię zainteresować:

Wiadukty na Mikołowskiej wkrótce do remontu - bezpiecznych przejść jednak nie będzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/05/2023

1803x1156

Może Cię zainteresować:

Poznaliśmy budżet obywatelski na 2023 rok. Na co pójdą miliony rozdzielone przez mieszkańców?

Autor: Redakcja

10/10/2022

Park Łabędzi

Może Cię zainteresować:

Zapomniany tyski park ma wypięknieć. Miasto pyta o pomysły zmian

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/04/2023