Nowy policjant wstąpił w szeregi tyskiej policji. Teraz czeka go szkolenie

Tyska komenda poinformowała o przyjęciu do służby nowego policjanta. Nowego funkcjonariusza czeka jednak długa droga przed „pracą w mieście”.

W tyskiej jednostce Policji odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego do służby funkcjonariusza. Ślubowanie wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tychach nadkom. Paweł Rybarczyk. Tyscy policjanci zaznaczają, że zanim nowy funkcjonariusz przystąpi do służby czeka go pół roku nauki w szkole policyjnej, gdzie będzie szkolił swoje umiejętności oraz uczył się:

  • przepisów,
  • technik interwencyjnych.

Umiejętności, których się nauczy przydadzą mu się w przyszłej służbie. – Wcześniej musiał przejść całą procedurę kwalifikacyjną. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – informują tyscy policjanci.

Równocześnie Policja przypomina, że trwa nabór na policjantów. Funkcjonariusze zachęcają do zapozna niania się z zasadami doboru do służby każdego chętnego.

Więcej o rekrutacji: Nowy nabór do służby w śląskiej policji. Nawet 4300 zł pensji brutto plus dodatki

Nowy komendant Policji w Tychach

W grudniu 2021 roku informowaliśmy, że nowym Komendantem Miejskiej Policji w Tychach został mł. insp. Roman Fitrzyk, który do tej pory był I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach. Zastąpił on w obowiązkach dotychczasowego komendanta mł. insp. Arkadiusza Konowalskiego, który otrzymał stanowisko w Katowicach.

Więcej na temat zmian na stanowiskach: Policja w Tychach ma nowego komendanta. Dotychczasowy otrzymał stanowisko w Katowicach