Nowy trener GKS Tychy pogada z kibicami o swojej wizji klubu w czwartek 3 sierpnia

Tyska Galeria Sportu - oddział Muzeum Miejskiego na stadionie przy Edukacji - zaprasza w czwartek (3 lipca) na spotkanie z trenerem piłkarskiego GKS Tychy, Dariuszem Banasikiem. Szkoleniowiec, który odniósł znaczące sukcesy w innych klubach pierwszej ligi, opowie o perspektywach obecnie kierowanej drużyny w trwającym od niedawna sezonie.

Łukasz Sobala/Tyski Sport
Dariusz Banasik

Trener Banasik przyniósł ze sobą do Tychów bagaż cennych doświadczeń i chyba jeszcze większy ładunek nadziei na upragniony od dekad awans „trójkolorowych” do polskiej futbolowej elity. Sytuację komplikują duże przetasowania w drużynie i nowy właściciel, którego posunięcia w innych posiadanych klubach budziły dotąd spore kontrowersje. Jak dotąd jednak GKS pod wodzą nowego trenera idzie jak burza - wygrał cztery mecze kontrolne i dwa pierwsze spotkania w Fortuna 1. Lidze - oba na wyjeździe.

Dariusz Banasik trafił na Edukacji 7 pod koniec marca po serii mizernych występów ligowych pod wodzą poprzedniego szkoleniowca, Dominika Nowaka. Spotkanie będzie dla amatorów tyskiego futbolu okazją, by porozmawiać o planach i celach zespołu i poznać bliżej sylwetkę człowieka, który wprowadził do Ekstraklasy Radomiaka Radom, a prowadził także Zagłębie Sosnowiec, Znicz Pruszków i młodzież warszawskiej Legii.

Spotkanie poprowadzi Kamil Hajduk. Początek w czwartek (3 lipca) o 18:00; wstęp wolny. Muzeum Miejskie prosi chętnych o zapisy telefonicznie (515 717 430, także SMS), lub emailowo (k.hajduk@tgs.tychy.pl).

Gks tychy piknik

Może Cię zainteresować:

GKS Tychy zaprasza na fiestę i sparing z Ukraińcami w sobotę 15 lipca

Autor: Arkadiusz Korejwo

12/07/2023

Stadion Miejski w Tychach fot. UM Tychy

Może Cię zainteresować:

Piłkarski GKS Tychy: średni sezon, wielkie zmiany i pytania o przyszłość

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/06/2023

Stadion Miejski Tychy

Może Cię zainteresować:

Mecz pucharu UEFA 27 lipca w Tychach. W roli gospodarza Ukraińcy

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/07/2023