Nun komm, der Heiden Heiland. Organowy koncert Bacha w Tychach

10 grudnia, w drugą adwentową niedzielę starotyski kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny zaprasza wszystkich miłośników muzyki klasycznej na koncert utworów Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu wytrawnego organisty Adama Załęskiego.

Późnobarokowy kościół przy tyskim rynku - jeden z nielicznych wiekowych zabytków w mieście - zagości w ten niedzielny wieczór muzykę jednego z największych wirtuozów tej epoki. Tytuł koncertu „Nun komm, der Heiden Heiland” oznacza „Przyjdź teraz, Zbawicielu Pogan” i jest tytułem jednej z kantat autorstwa Bacha, który z kolei wziął tytuł od pieśni adwentowej autorstwa Marcina Lutra.

Taki repertuar to dla muzyka nie lada wyzwanie - podejmie się go Adam Załęski, który organów uczył się u boku profesora Grubicha na krakowskiej Akademii Muzycznej oraz u mistrzów w Lubece i Hamburgu. O jego zdolnościach świadczyć może główna nagroda w I Międzynarodowym Konkursie im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu; na co dzień artysta występuje w kościele ewangelickim pw. Świętej Trójcy w Lublinie.

Początek mistrzowskiego organowego recitalu o godzinie 17.

Tichauer Art Gallery

Może Cię zainteresować:

Zwierzęcy magnetyzm trzech krewnych. Nowa wystawa w Tichauer Art

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/12/2023

"Koncert światła"

Może Cię zainteresować:

Ewangelicy z Tychów zapraszają wszystkich na weekend u siebie

Autor: Arkadiusz Korejwo

01/12/2023

Jarmarki bez napisów

Może Cię zainteresować:

Najpiękniejsze Jarmarki świąteczne w województwie śląskim

Autor: Redakcja

05/12/2023