Odśnieżaj samochód, bo inaczej mandat. W Tychach policjanci ukarali kierowcę hyundaia

"Podróżowanie z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem, zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom, ale także innym użytkownikom ruchu drogowego" - mówią tyscy mundurowi, przypominając o dotkliwych konsekwencjach takiego wykroczenia.

Do zdarzenia doszło we wtorek 16 stycznia 2024 r. przed południem w Tychach. Patrol policyjnej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego osobowym hyundaiem. Przyczyną kontroli była widoczna już z daleka, zalegająca na całym samochodzie, gruba warstwa śniegu. Kierowca tłumaczył się pośpiechem, ale nie uniknął mandatu karnego.

- Poruszając się autem, kierowca zawsze musi mieć zapewnione dostateczne pole widzenia. Pojazd musi być utrzymany w taki sposób, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innych uczestników ruchu drogowego. Musimy mieć świadomość, że brak czasu na odśnieżenie samochodu może być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń - przypomina mł. asp. Paulina Kęsek, p.o. oficer prasowa tyskiego garnizonu.

Jazda nieodśnieżonym samochodem jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości od 20 do nawet 3000 zł. Policjanci zwracają uwagę, że w myśl przepisów to stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, wiążące się z konsekwencjami prawnymi.

Komenda Miejska Policji Tychy

Może Cię zainteresować:

Poznajecie? Ktoś nakradł kosmetyków na ponad „tysiaka”

Autor: Redakcja

15/01/2024

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Może Cię zainteresować:

Noworodek uratowany od zachłyśnięcia przez latającą karetkę

Autor: Redakcja

15/01/2024

Sad Rejonowy w Tychach

Może Cię zainteresować:

To nie przelewki. Pijana matka nie odebrała dziecka z przedszkola, straciła opiekę

Autor: Redakcja

12/01/2024