To nie przelewki. Pijana matka nie odebrała dziecka z przedszkola, straciła opiekę

Jak donosi serwis 112Tychy, w środę (10 stycznia) doszło do incydentu z udziałem pijanej matki dziecka, które miało być odebrane przez nią z przedszkola. Dziecko trafiło tego dnias pod opiekę zastępczą, a kobieta może się liczyć nawet z utratą praw rodzicielskich.
Google Maps
Sad Rejonowy w Tychach

W środę około 17 dyrekcja jednej z tyskich placówek przedszkolnej poinformowała służby, że nie ma kontaktu z rodzicami jednego z ich podopiecznych oczekujących na odebranie do domu. W tej sytuacji policja została skierowana pod adres domowy dziecka - na miejscu zastali półprzytomną od alkoholu (blisko 3 promile) matkę, która trafią na izbę wytrzeźwień.

Jako że nie dało się ustalić innej osoby bliskiej, której można by powierzyć przedszkolaka, trafiło ono tymczasowo innego człdo placówki pogotowia opiekuńczego. W świetle przepisów kobieta po wytrzeźwieniu ma obowiązek nawiązać kontakt z kuratorem, którego (zazwyczaj błyskawicznie) przydziela sąd rodzinny; sąd zadecyduje też, czy dziewczynka pozostanie w placówce, czy wróci do matki.

Bojszowy rowerzysta pijany

Może Cię zainteresować:

Bojszowy. Wybrał się na przejażdżkę rowerem w nocy, przy 20 stopniach mrozu. Szybko się okazało, co go rozgrzewało od środka

Autor: Katarzyna Pachelska

11/01/2024

Sąd Rejonowy w Mikołowie

Może Cię zainteresować:

292 zarzuty, milionowe oszustwa. Mikołowska policja zamyka sprawę "lewej" firmy

Autor: Redakcja

09/01/2024

Dachowanie w Bieruniu 5.01,2924

Może Cię zainteresować:

Mroźno i groźno. Szaleństwa weekendu na drogach w okolicach Tychów

Autor: Redakcja

08/01/2024