Olaf Lubaszenko i Teatr Capitol prezentują „Projekt Tuwim” na LOGOS Fest

W piątek (26 maja) w tyskiej Mediatece w ramach dziesiątej edycji LOGOS Fest - święta kunsztu słowa - warszawski Teatr Capitol wystawi „Projekt Tuwim” - muzyczny spektakl dla dzieci oparty na twórczości Juliana Tuwima. Reżyserem sztuki jest Olaf Lubaszenko.


Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście! Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas (…) minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo - głosi opis widowiska.

Spektakl jest kierowany do dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Organizatorzy zachwalają „Projekt Tuwim” jako pełne humoru widowisko traktujące o przyjaźni, kwiatach, ptakach oraz przywarach ludzkiego charakteru. Obecni na przedstawieniu dorośli będą natomiast mieli okazję uśmiechnąć się słysząc w nietypowej roli głosy znanych i lubianych telewizyjnych osobistości - Karola Strasburgera i Dariusza Szpakowskiego.

Edukacyjnie i nowocześnie

Tematyka spektaklu wpisuje się w motyw przewodni tegorocznej, jubileuszowej edycji tyskiego festiwalu teatralnego LOGOS Fest - „edycji Tuwim”. Aktorzy nowocześnie zaadaptują znane od pokoleń utwory dla dzieci, a nawet nauczą widzów rozpoznawać gatunki roślin.

Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym? Jak wygląda „kosmos”? Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki? Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”? - intrygująco pytają autorzy.

Przedstawienie zostanie wystawione w Mediatece w piątek dwukrotnie - o godzinie 12 i 18. Bilety w cenie 25/45 złotych do nabycia w kasie Teatru Małego i online pod linkiem tutaj.

Rodzinne sadzenie drzew w Tychach

Może Cię zainteresować:

Familijne sadzenie drzew w Tychach. Rodzice upamiętniają w ten sposób swoje maluszki

Autor: Urszula Gołkowska

21/05/2023

Przystań Księżnej Daisy Pszczyna łodki

Może Cię zainteresować:

Łódki w Przystani Księżnej Daisy: nowa atrakcja parku pałacowego w Pszczynie

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/05/2023

Swietlikowo mecz charytatywny piłka

Może Cię zainteresować:

Giganci dla Świetlikowa: w niedzielę charytatywny mecz gwiazd na tyskim stadionie

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/05/2023