Organista z Piekar z hołdem dla Wodeckiego na tyskim fortepianie plenerowym

W niedzielę (9 lipca) w cyklu koncertów na fortepianie ustawionym na chętnie odwiedzanym placu Baczyńskiego w Tychach swoje umiejętności zaprezentuje Klaudiusz Jania. Pianista przygotował program poświęcony ulubieńcowi publiczności Zbigniewowi Wodeckiemu.

MCK Tychy
Klaudiusz jania
Zmarły sześć lat temu piosenkarz, multiinstrumentalista i kompozytor był obdarzony rzadko spotykane połączenie charyzmy, klasy i talentu zjednujące mu zarówno uznanie szerokiej publiki, jak szacunek branży i znawców. Jego głos i wizerunek pozostaje - i zapewne długo pozostanie - żywym w zbiorowej pamięci. Jego utworom dedykowane będzie kolejne spotkanie przy dźwiękach fortepianu na największym tyskim placu, przy którym zasiądzie postać równie zdumiewająco wielokierunkowa.

Doktor od organów u Matki Boskiej Piekarskiej

Program „Tribute to Wodecki” zaprezentuje pochodzący z Radzionkowa Klaudiusz Jania - doktor nauk muzycznych i kompozytor wykonujący utwory na fortepian, organy i instrumenty dęte. Wszechstronny artysta jest głównym organistą bazyliki w Piekarach Śląskich - znanego wszystkim w tej części kraju miejsca pielgrzymek, „śląskiej Jasnej Góry” - przy czym wydał m.in. album własnych kompozycji jazzowych (na katowickiej Akademii Muzycznej studiował kompozycję jazzową właśnie) czy rozrywkowych aranżacji dzieł barokowych i oświeceniowych mistrzów.

Wśród prowadzonych przez niego zespołów znaleźć można ensemble kameralne, instrumentów dętych i blaszanych oraz jazzowe big bandy. W nazwach projektów Radzionkowski Big Band i Cider Brass Kirmess Musikanten ujawniają się związki muzyka z rodzinnymi stronami (radzionkowianie mówią na siebie „cidry”).

Niedzielny koncert na „Baczku” pod auspicjami tyskiego MCK rozpocznie się o godzinie 17.

ella bella bingo film

Może Cię zainteresować:

Film dla maluchów Ella Bella Bingo w Dziecińcu Teatralnym w tyskiej Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/07/2023

Atrakcje Paprocan

Może Cię zainteresować:

Wracają Tyskie Śniadania z lokalnymi wyrobami i społecznikami na Paprocanach

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/07/2023

Polonia Tychy

Może Cię zainteresować:

O klubie Polonia Tychy i osiedlu A opowie autor książki w ich temacie

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/07/2023