Orkiestra AUKSO w fotografii - nowa wystawa w tyskim Gemini Park

Okno na Kulturę - placówka tyskiego MCK wewnątrz galerii handlowej Gemini Park - zagości w czwartek (21 września) wystawę zdjęć dokumentujących działalność obchodzącej ćwierćwiecze orkiestry AUKSO. Na wernisażu nie zabraknie muzyki w wykonaniu duetu na skrzypce i akordeon z udziałem muzyka tego zespołu.
Grzegorz Krzysztofik
AUKSO w fotografii
Prezentowane zdjęcia ukazują na reporterski sposób sławną orkiestrę Kameralną miasta Tychy - zdobywców kilku Fryderyków i elitarnych światowych scen - przed publicznością i za kulisami.

Ich autorem jest aktywista kulturalny, muzyk i fotoreporter Grzegorz Krzysztofik - „nadworny” fotograf AUKSO, członek ZPAF i wielokrotny laureat wiodących lokalnych konkursów fotografii dokumentalnej (Obiektywnie Śląskie, Tychy Press Photo). W 2020 roku spożytkował stypendium marszałka województwa na wydanie fotograficznej książki „Ślady”.

Za muzyczną okrasę wernisażu odpowiadać będą skrzypek Marcin Sidor - członek orkiestry będącej tematem wystawy oraz Robert Kier – akordeonista, pierwszy muzyk zespołu akordeonistów miasta Ruda Śląska. Projekt istnieje od trzech lat; Sidor i Kier zagrali w tym czasie szereg koncertów w kraju i Europie Zachodniej.

Wernisaż zaplanowany jest na godzinę 18; wstęp wolny. Wystawa potrwa do 31 grudnia.

Michał "Misiek" Koterski

Może Cię zainteresować:

Misiek Koterski na spotkaniu autorskim w tyskiej Mediatece

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/09/2023

Zdjęcie główne

Może Cię zainteresować:

Magiczny Wieczór Muzyki Klasycznej: Koncert Symfoniczny z Łukaszem Długoszem i Piotrem Baronem

Autor: Reklama

14/09/2023

Tychy wiki 2

Może Cię zainteresować:

Quiz dla znawców Tychów. Tylko dla orłów!

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/06/2023