Para oszustów z Tychów i Katowic naciągnęła 116 osób na telefony komórkowe, których nie miała zamiaru wysyłać

Tyscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili sprawców oszustw, którzy wystawiali przedmioty do sprzedaży na portalach internetowych. Dzięki żmudnej pracy mundurowych, para zajmująca się przestępczym procederem usłyszała już zarzuty. W sumie oszukali 116 osób.

Pixabay
Money gf63bcb22a 1920

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach, prowadzili dochodzenie w sprawie oszustw, do których doszło w okresie od lutego 2020 do lipca 2022 roku. Sprawcy, za pośrednictwem internetu, oferowali przedmioty na sprzedaż, jednak nie mieli zamiaru wywiązać się z zawartych umów. Najczęściej przedmiotem ogłoszenia były telefony komórkowe. Potencjalni klienci opłacali zamówienie, po czym nie otrzymywały towaru, a kontakt z osobą sprzedającą się urywał.

Jednak tyscy policjanci wytropili oszustów. Okazało się, że przestępczym procederem zajmowali się

  • 27-letnia kobieta z Tychów,
  • 28-letni mężczyzna z Katowic.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że para w okresie od lutego 2020 roku do grudnia 2021 roku wspólnie dopuściła się 55 oszustw na łączną kwotę ponad 12 tysięcy złotych.

Pani oszustka okazała się jeszcze bardziej obrotna i od stycznia do lipca 2022 roku samodzielnie dokonała 62 oszustw na prawie 17 tysięcy złotych, w związku z czym usłyszała aż 117 zarzutów. Obie osoby przyznały się w całości do zarzucanych im czynów. Przeciwko nim został skierowany akt oskarżenia do sądu. W wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili 116 osób pokrzywdzonych przestępczą działalnością oszustów.

Policja informuje:

Jeśli kupiłeś przedmiot i mimo wykonania przelewu sprzedający nie nadał paczki, spróbuj się z nim skontaktować, aby wyjaśnić sytuację. W przypadku, gdy kontakt się urwał, a Ty nadal nie masz zakupionego przedmiotu lub zwrotu wpłaconych pieniędzy, możesz zgłosić zdarzenie na Policji.

Aby to zrobić, zapisz:

  • ID ogłoszenia,
  • zrzuty ekranu wszystkich wymienionych ze Sprzedającym wiadomości,
  • dane, które posiadasz o Sprzedającym (imię i nazwisko, numer telefonu, miejscowość, numer konta bankowego),
  • dowód wykonania przelewu.
Policja

Może Cię zainteresować:

Zatrzymano złodzieja aparatury z wind w tyskich blokach. Grozi mu do pięciu lat więzienia

Autor: Redakcja

06/02/2023

Tychy poszukiwani 03 02 2023 2

Może Cię zainteresować:

Nierozwikłana sprawa kradzieży rozbójniczej w Tychach. Prokuratura i policja publikują zdjęcia podejrzanych

Autor: Redakcja

06/02/2023

Wypadek Kobiór

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek w Kobiórze. Młody kierowca opla corsy zginął na miejscu. Są duże utrudnienia

Autor: Katarzyna Pachelska

03/02/2023