Piotr Bałtroczyk wyjaśni w tyskim teatrze, dlaczego starość nie jest dla mięczaków

Koneserzy kabaretu będą mogli w czwartek (16 marca) poznać najnowszą propozycję Piotra Bałtroczyka - monolog "Starość nie jest dla mięczaków". Osobowość sceniczna i telewizyjna obiecuje tyskiej publiczności dawkę improwizacji z jej aktywnym udziałem.

Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny.

Tymi słowami zaczyna się najnowszy solowy program giganta współczesnego polskiego kabaretu i konferansjerki, Piotra Bałtroczyka. Co będzie dalej? Nie wiadomo.


Słynny showman zapowiada nieprzewidywalne widowisko z udziałem publiki.

Indagowany o to przez dziennikarkę Bałtroczyk powiedział, że ma w głowie około siedem godzin monologu i nigdy nie wie do końca, których z bieżąco zachowanych w "pamięci roboczej" tekstów użyje na scenie. Wiadomo natomiast, że klucz i tytuł monologu - "Starość nie jest dla mięczaków" - odwołuje się zarówno do sceny, jak i życia prywatnego.

Janusz Grzywacz stwierdził kiedyś że z Piotra Bałtroczyka na scenie „słowa sypią się jak gówno z barana”; artysta w życiu prywatnym jest jednak podobno osobą zażywającą sporo ciszy (co nie dziwi) i oddającą się zajęciom wymagającym skupienia, jak gitara, majsterkowanie czy - w myśl tytułowego sloganu - szosowe motocykle.

Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jako oaza stabilności - czytamy w opisie organizatora wydarzenia.
Owiane woalą tajemniczości przedstawienie rozpocznie się w czwartek 16 marca o godzinie 19. Bilety do nabycia w cenie 80 złotych w kasie Teatru Małego i w serwisach kupbilecik.pl oraz biletyna.pl.
Krzysztof materna 1

Może Cię zainteresować:

Już w środę w Mediatece spotkanie z legendą polskiego showbiznesu Krzysztofem Materną

Autor: Redakcja

23/01/2023

Motyf 2023 4

Może Cię zainteresować:

Troje mistrzów, pięć dni, XV edycja. W środę rusza tyskie święto monodramu MoTyF 2023

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/03/2023