Po raz pierwszy wybrano Tyszankę Liderkę roku. Internauci wybrali aktywistkę społeczną Agnieszkę Bandurę

Wczoraj (21 marca) odbyła się w tyskiej Mediatece konferencja poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu w ujęciu kobiecym. Przy okazji wręczono także po raz pierwszy statuetkę Tyszanki Liderki - na zwyciężczynię głosowali internauci.

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach
Gala tychy liderka 2022

W konferencji wzięły udział przedstawicielki i kilku przedstawicieli regionalnych przedsiębiorstw, samorządu i organizacji pozarządowych, zainteresowani poszerzeniem wiedzy na temat zagadnień społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. W trakcie paneli „Polki w kraju i na tle Europy” j „Prawa kobiet w męskim świecie – szanse i zagrożenia” omawiano obecną sytuację kobiet w przestrzeni publicznej.

Rozstrzygnięto także plebiscyt Tyszanki Liderki 2022, w którym internauci głosowali na lokalne aktywistki, które wyróżniają "wybitne osiągnięcia w obszarze społecznym, gospodarczym, naukowym, artystycznym lub sportowym". Nagrodę wręczyli szefująca stowarzyszeniu Tyskie Szpilki Nina Franczak oraz prezes OIPH Zbigniew Gieleciak. Najwięcej głosów otrzymała Agnieszka Bandura - nagrodę w jej imieniu odebrali jej współpracownicy.

Pani Agnieszka to aktywistka zaangażowana w pomoc chorym i potrzebującym - w szczególności chorym na nowotwory - oraz na rzecz zwierząt. Do finałowej trójki kapituła wybrała ją ze względu na wyjątkowe zaangażowanie i charyzmę.

Tyszanki liderki 2022

Może Cię zainteresować:

Konkurs Tyszanki Liderki 2022. Można głosować na jedną z trzech lokalnych aktywistek

Autor: Redakcja

11/03/2023

Spolecznik

Może Cię zainteresować:

Tyski Społecznik Roku 2022 - znamy wyróżnionych. Coraz więcej zgłoszeń i nowa kategoria - wolontariusz roku

Autor: Redakcja

02/12/2022