Podróbki dóbr luksusowych za 4 miliony złotych przejęte w Tychach

Podróbki ubrań, akcesoriów i perfum wiodących światowych marek wartości czterech milionów złotych zabezpieczył wydział gospodarczy tyskiej komendy policji. Zatrzymanemu grozi teraz nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.


W związku ze sprawą zatrzymany został 57-latek, który w wynajmowanym garażu urządził magazyn podrabianych wyrobów luksusowych. Podana kwota odnosi się do wartości rynkowej oryginalnych przedmiotów, które zostały podrobione. W „magazynie” zabezpieczono około 4700 sztuk odzieży i galanterii oraz ponad trzy tysiące perfum.

Ustawa o prawie własności przemysłowej mówi, że za prowadzenie procederu na taką skalę mężczyźnie grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Przy okazji tej sprawy policjanci radzą, jak łatwo rozpoznać podróbkę - uwagę konsumentów powinna od razu zwracać cena „zbyt dobra, by była prawdziwa”, niedbałe wykończenia i detale, materiały wątpliwej jakości, brak oryginalnego opakowania oraz metoda sprzedaży - nieznane sklepiki internetowe, targowiska i pokątne stoiska.

Fiat 500 i Leapmotor T03

Może Cię zainteresować:

Żegnaj Fiat 500, witaj Leapmotor T03? Włosko-chińskie roszady w tyskiej fabryce

Autor: Arkadiusz Korejwo

25/06/2024

Paorocany - las

Może Cię zainteresować:

Nie zniszczmy Paprocan! - apelują władze Tychów, Ruszyła kampania

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/06/2024

Leki

Może Cię zainteresować:

Lewe leki i papierosy zdjęte z rynku przez tyską i bieruńska policję

Autor: Redakcja

19/06/2024