Podstawy tenisa dla dzieciaków na tyskich kortach na koniec wakacji

W środę (30 sierpnia) tyscy tenisiści pokażą najmłodszym adeptom rakiety, jak iść w ślady Igi Świątek czy Huberta Hurkacza i opowiedzą im o historii tej kwitnącej w ostatnim czasie w Polsce dyscypliny sportu. Wstęp wolny.

facebook Tennis Team Tychy
Tennis Twam Tychy

Za pasem prestiżowy turniej US Open, w którym coraz liczniejsi w naszym kraju kibice tenisa zobaczą zmagania wspomnianej mistrzyni - tymczasem kadra Tyskiej Galerii Sportu na miejskim stadionie zaprasza dzieci w wieku 7-12 kończącą wakacje na spotkanie pod hasłem „Tenis bez tajemnic”, na którym dowiedzą się tajników tej wymagającej i widowiskowej gry.

Zajęcia kierowane sąSpotkanie odbędzie się we współpracy z klubem Tennis Team Bartłomieaj Kuchty na jego kortach (Grota-Roweckiego 4d). Ich uczestniczki i uczestnicy usłyszą od trenerów także o historii i zasadach gry i sprzęcie, pokażą podstawowe zagrania i doradzą, jak trenować. Będzie też oczywiście okazja wypróbować na korcie swoje predyspozycje.

Chętni będą mogli kontynuować zajęcia zwiedzając stałą wystawę Tyskiej Galerii Sportu „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie” wraz z seansem filmów rysunkowych na pobliskim Stadionie Miejskim/

Początek o godzinie 11; zajjęcia poprowadzi Kamil Hajduk. TGS prosi o zapisy telefonicznie (515 717 430, także SMS), i mailowo (k.hajduk@tgs.tychy.pl).

Wydarzenia festiwalowe odbędą się w okolicy rzeźby Hanny i Kazimierza Wejchertów przy ul. Karola Darwina

Może Cię zainteresować:

Festiwal Miedzianka Po Drodze w Tychach. Lekcja poezji, spacer po czwartej przyrodzie i teatr

Autor: Patryk Osadnik

26/08/2023

Kort do gry w padla

Może Cię zainteresować:

Tyskie korty zapraszają dzieciaki do bezpłatnej nauki modnej gry w padla

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/08/2023

Tychy wiki 2

Może Cię zainteresować:

Quiz dla znawców Tychów. Tylko dla orłów!

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/06/2023