Ponury weekend na starotyskim targu

Miniony weekend przyniósł dwie interwencje ratowników na targowisku w okolicy browaru w Starych Tychach. W sobotnie przedpołudnie zmarł tam mężczyzna, a następnego dnia doszło do staranowania stoisk handlowych.
Stare targowisko tychy zima

Sobotnie przedpołudnie to tradycyjnie czas funkcjonowania handlu na tyskim starym targu - dla wielu starszych mieszkańców odwiedzenie wtedy stoisk jest stałym punktem tygodnia. Dawno jednak nie doszło do tak niefortunnej sytuacji zdrowotnej, jak w ostatnią sobotę. 9 grudnia około 11:30 ratownicy zostali wezwani do mężczyzny, u którego doszło do zatrzymania krążenia; w międzyczasie próbę ratunku podjęli zgromadzeni tam ludzie. Wysiłki niestety nie dały powodzenia - nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Następnego dnia wieczorem tyscy strażacy dostali zgłoszenie o rozbitym samochodzie w rejonie wspomnianego targowiska. Pochodzący z Ukrainy pijany kierowca mercedesa staranował znajdujące się tam na stałe, masywne stoiska handlowe. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń, strażacy musieli jednak zająć się likwidacją skutków zdarzenia. Badanie alkometrem wskazało 1,27 promila; Ukrainiec został zatrzymany, a pojazd odholowany na policyjny parking.

Źródło: 112Tychy.pl

Zatrzymanie imielin policja

Może Cię zainteresować:

45-letni kierowca jechał "na podwójnym gazie". To nie było jego jedyne przewinienie, jak się okazało

Autor: Katarzyna Pachelska

11/12/2023

Znak drogowy "Uwaga wypadek"

Może Cię zainteresować:

Zmiażdżony po wyjściu z auta. „Szklanka” na drogach zbiera żniwo

Autor: Redakcja

05/12/2023

Wypadek z udziałem autobusa PKM Tychy

Może Cię zainteresować:

Dwa mrożące krew w żyłach wypadki autobusów PKM Tychy

Autor: Redakcja

29/11/2023