45-letni kierowca jechał "na podwójnym gazie". To nie było jego jedyne przewinienie, jak się okazało

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 45-letni kierowca w Imielinie, wsiadając za kółko po wypiciu alkoholu. Ale policjanci mieli nosa i zatrzymali go do kontroli drogowej.

Śląska Policja
Zatrzymanie imielin policja

Podczas jednej z ostatnich kontroli drogowych w Imielinie mundurowi zatrzymali samochód marki Opel. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że mieli rację. Przypuszczenie, że jest nietrzeźwy, bardzo szybko się potwierdziło. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ale to nie było jedyne przewinienie kierowcy. Okazało się, że nawet gdyby był trzeźwy, nie powinien w ogóle siadać za kółkiem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania.

Pan napytał sobie biedy. Nie dość, że o jego losie zdecyduje sąd., to jako pijanemu kierowcy grozi mu wysoki mandat.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoba, która dopuści się jazdy bez uprawnień, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Zgodnie z nowym taryfikatorem za to wykroczenie grozi minimum 1500 złotych.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci przypominają: Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze!

  Węgiel

  Może Cię zainteresować:

  Szwindel na węglu na 300 tysięcy. Trafiał na północ kraju

  Autor: Redakcja

  07/12/2023

  Znak drogowy "Uwaga wypadek"

  Może Cię zainteresować:

  Zmiażdżony po wyjściu z auta. „Szklanka” na drogach zbiera żniwo

  Autor: Redakcja

  05/12/2023

  Policja

  Może Cię zainteresować:

  Strzelał z rewolweru do policji. Nie ostudziły go rany od kul ani ambulans

  Autor: Redakcja

  04/12/2023