Szwindel na węglu na 300 tysięcy. Trafiał na północ kraju

Przy wsparciu kryminalnych z warmińsko-mazurskiego policja z Mikołowa namierzyła i zatrzymała czterech mieszkańców tamtych stron, którzy wyłudzili na Śląsku hurtowe ilości opału.

Freepik
Węgiel
Czwórka młodych mężczyzn z warmińskiego Biskupca została aresztowana po tym, jak wykryto dowody wskazujące na ich uczestnictwo w oszustwie na szkodę dwóch hurtowni węgla opałowego.

15 listopada pośrednik z Mysłowic otrzymał zamówienie na 200 ton ekogroszku. Po otrzymaniu sfałszowanego potwierdzenia przelewu na ponad 220 tysięcy złotych cztery ciężarówki z opałem wyruszyły na Warmię, gdzie ostatecznie miały być wyładowane pod innym adresem, niż wpierw ustalono.

Gdy kontrahent zorientował się, co jest na rzeczy, 80 ton węgla zostało już rozładowane - kruszec został odzyskany przez policję przy okazji ujęcia pierwszego z podejrzanych. Tydzień wcześniej podobna sytuacja spotkała handlarza z Pomorza, który odebrał zamówienie na dowóz 60 ton pelletu pod ten sam adres.

Wkrótce doszło do kolejnych zatrzymań, a czterej wspominani usłyszeli zarzuty oszustwa, do których częściowo się przyznali; śledztwo jest dalej w toku. Na wniosek mikołowskiej prokuratury podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące; grozi im nawet osiem lat więzienia.

Amfetamina

Może Cię zainteresować:

Amfetamina w hurtowych ilościach „ściągnięta” w Łaziskach Górnych

Autor: Redakcja

21/11/2023

Prokuratura Rejonowa w Mikołowie

Może Cię zainteresować:

„Vatowicz” z Łazisk wpadł, bo kiepsko podrabiał firmowe grafiki

Autor: Redakcja

17/11/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Strzelał z rewolweru do policji. Nie ostudziły go rany od kul ani ambulans

Autor: Redakcja

04/12/2023