Poseł z Tychów zarażony koronawirusem! Domaga się zdalnych obrad sejmu

Poseł Michał Gramatyka należący do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni na twitterze poinformował o pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

Facebook / Michał Gramatyka
Michał Gramatyka

W związku z byciem zarażonym, Michał Gramatyka poprosił Marszałek Sejmu Elżbietę Witek o prawo do zdalnego posiedzenia sejmu. Swoją prośbę argumentował faktem, że w kwietniu 2020 roku, kiedy średnia tygodniowa zakażeń wynosiła 300 obrady odbywały się przez Internet. Obecnie (listopad 2021) średnia tygodniowa zakażeń wynosi około 11600, a obrady odbywają się w trybie standardowym. Przypominamy, że dzisiaj 10 listopada 2021 r. łączna liczba w pełni zaszczepionych osób w Polsce wynosi 20 075 598, w kwietniu 2020 roku było ich 0.

Perypetie tyskiego posła

Poseł Michał Gramatyka z początkiem lipca 2021 r. przeszedł z PO i KO do partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Więcej o przejściu pisaliśmy w artykule Tyski poseł Koalicji Obywatelskiej zmienił partyjne barwy.

Ostatnio o pośle z Tychów zrobiło się głośno ze względu na wywiad, którego udzielił w RMF FM Robertowi Mazurkowi. Dziennikarz zapytał polityka o opublikowaną w mediach listę 900 ludzi PiS-u w spółkach Skarbu Państwa. Gramatyka przyznał się, że w 2015 roku pracował przez 2 miesiące w zarządzie Tauron Polska Energia przez 68 dni. Zarobił wtedy 212 tysięcy złotych, po zwolnieniu przyjął odprawę opiewającą na 450 tysięcy złotych. Tyski poseł w 2 miesiące zarobił prawie 700 tysięcy złotych.

Polityk bronił się, że nie od niego zależała decyzja o zwolnieniu po dwóch miesiącach pracy. Robert Mazurek zasugerował Gramatyce, że celowo przyjął posadę 3 miesiące przed wyborami, które jak wszyscy przewidywali ówczesna partia przegra.

– Moje warunki na szczęście i tak były dużo bardziej skromniejsze, w tym warunki odejścia niż moich poprzedników. Proszę mi wierzyć – odpowiadał na zarzuty poseł.