Poseł z Tychów zarażony koronawirusem! Domaga się zdalnych obrad sejmu

Poseł Michał Gramatyka należący do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni na twitterze poinformował o pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

Facebook / Michał Gramatyka
Michał Gramatyka

W związku z byciem zarażonym, Michał Gramatyka poprosił Marszałek Sejmu Elżbietę Witek o prawo do zdalnego posiedzenia sejmu. Swoją prośbę argumentował faktem, że w kwietniu 2020 roku, kiedy średnia tygodniowa zakażeń wynosiła 300 obrady odbywały się przez Internet. Obecnie (listopad 2021) średnia tygodniowa zakażeń wynosi około 11600, a obrady odbywają się w trybie standardowym. Przypominamy, że dzisiaj 10 listopada 2021 r. łączna liczba w pełni zaszczepionych osób w Polsce wynosi 20 075 598, w kwietniu 2020 roku było ich 0.

Perypetie tyskiego posła

Poseł Michał Gramatyka z początkiem lipca 2021 r. przeszedł z PO i KO do partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Więcej o przejściu pisaliśmy w artykule Tyski poseł Koalicji Obywatelskiej zmienił partyjne barwy.

Ostatnio o pośle z Tychów zrobiło się głośno ze względu na wywiad, którego udzielił w RMF FM Robertowi Mazurkowi. Dziennikarz zapytał polityka o opublikowaną w mediach listę 900 ludzi PiS-u w spółkach Skarbu Państwa. Gramatyka przyznał się, że w 2015 roku pracował przez 2 miesiące w zarządzie Tauron Polska Energia przez 68 dni. Zarobił wtedy 212 tysięcy złotych, po zwolnieniu przyjął odprawę opiewającą na 450 tysięcy złotych. Tyski poseł w 2 miesiące zarobił prawie 700 tysięcy złotych.

Polityk bronił się, że nie od niego zależała decyzja o zwolnieniu po dwóch miesiącach pracy. Robert Mazurek zasugerował Gramatyce, że celowo przyjął posadę 3 miesiące przed wyborami, które jak wszyscy przewidywali ówczesna partia przegra.

– Moje warunki na szczęście i tak były dużo bardziej skromniejsze, w tym warunki odejścia niż moich poprzedników. Proszę mi wierzyć – odpowiadał na zarzuty poseł.

czytaj więcej:

Lodowisko tychy

Lodowisko wróci na plac pod „Żyrafą”

Bbc creative 1w20 Cysy1cg unsplash

Sprawdź, które żłobki dostaną dofinansowanie

IMG 20211229 195827

Podziemny parking przy lodowisku po naprawie

GZM autobus

Metropolia przejmuje udziały PKM-ów

Oczyszczalnia Ścieków Tychy

Tyscy radni domagają się ograniczenia odoru!

Pomoc dl najuboższych w Tychach

Pomoc żywnościowa w Tychach

Nowy biletomat

Nowe biletomaty na tyskich stacjach kolejowych