Potrącenie w Łaziskach Górnych. 2500 zł mandatu dla kierowcy za uderzenie w pieszego na pasach

Zimowe ,,przygody" na drogach trwają w najlepsze. 20 grudnia na jednym z przejść w centrum Łazisk Górnych nieostrożny kierowca osobówki potrącił na pasach pijanego pieszego, za co otrzymał 2500 zł mandatu i 12 punktów karnych.

KPP Mikołów
Łaziska wypadek 20.12.2022

Do zdarzenia doszło 20 grudnia 2022 r. późnym popołudniem na ulicy Barlickiego. Mężczyzna kierujący renault scenic potrącił przechodzącego na pasach; poszkodowany mieszkaniec Łazisk Górnych trafił na obserwację do szpitala. Okazało się, że nie doznał większych obrażeń. Wiadomo też, że pieszy był nietrzeźwy - miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. To jednak nie była okoliczność łagodząca dla kierowcy osobówki. Został on ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Tak się składa, że ledwie dzień wcześniej w centrum Łazisk policjanci z KWP i powiatu rozdawali odblaskowe gadżety zwiększające widoczność pieszych na drodze. Jak widać profilaktyka jest potrzebna, przekazujemy zatem podstawowe zasady zachowania na przejściach w trudnym sezonie.

Zasady czujności na przejściach

Policja nieustannie apeluje do kierowców, by na śliskich drogach dostosowywali prędkość do panujących warunków i nie ufali nadmiernie swoim umiejętnościom. Widząc pieszych na chodniku należy zatrzymać pojazd i pozwolić im bezpiecznie przejść.

Piesi natomiast powinni mieć na uwadze utrudnione hamowanie i nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, nawet na przejściu. Po zmierzchu oraz poza obszarem zabudowanym należy zaopatrzyć się w kamizelkę lub jakiś inny odblaskowy element.

KPP Mikołów/ak

Kontrola drogowa (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

21-latek z Tychów pędził autem 178 km/h, mając za nic trudne warunki jazdy - śnieg i deszcz

Autor: Katarzyna Pachelska

22/12/2022

Ciężarówka TIR kolizja

Może Cię zainteresować:

Powiat mikołowski: ciężarówka wbiła się w ścianę budynku. Kierowca stracił panowanie na zaśnieżonej drodze

Autor: Redakcja

16/12/2022