Praca dla koordynatora w Tyskim Centrum Wolontariatu. Organizacja oferuje ciekawe zadania i dobre warunki

Tyskie Centrum Wolontariatu poszukuje osoby, która zajmie się w pełnym wymiarze czasu koordynacją prowadzonych działań wolontaryjnych. Organizacja oferuje dogodne warunki i pracę przy różnorodnych przedsięwzięciach społecznych.

Tyskie Centrum Wolontariatu
Tyskie Centrum Wolontariatu

Centrum mieści się przy ulicy Edukacji 11, w budynku Zespołu Szkół nr 5; organizację współprowadzi z tyską gminą fundacja Internationaler Bund Polska. TCW powstało w 2020 roku w odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią COVID-19; powstała w oparciu o struktury fundacji, która zajmowała - i nadal zajmuje się - głównie aktywizacją osób starszych i zagrożonych wykluczeniem społecznym

Organizacja oferuje elastyczne godziny pracy i formę zatrudnienia (umowa o pracę lub umowę zlecenie). Okres umowy to „od zaraz” do 31 grudnia 2023 z możliwością przedłużenia.

W ogłoszeniu rekrutacyjnym czytamy, że koordynator projektu będzie zajmować się m.in. promocją wolontariatu w Tychach (opracowywaniem materiałów informacyjnych, prowadzeniem social media i strony projektu), organizowaniem wydarzeń promujących wolontariat, współpracą z mediami, NGO, szkołami i urzędami czy pozyskiwaniem kandydatów na wolontariuszy.

Po zaledwie dwóch latach działalności tyski wolontariat został doceniony prestiżowymi nagrodami

Grupowe wyróżnienie centrum otrzymało w ostatnim plebiscycie Tyski Społecznik Roku; za ten sam 2022 rok wręczono mu nagrodę marszałka województwa śląskiego Orły Wolontariatu. Zakres działań jest obecnie bardzo szeroki - od pomocy w reintegracji społecznej osób opuszczających ośrodki zamknięte, poprzez organizowanie ekologicznych patroli po prowadzenie na swoim terenie stałego warsztatu krawieckiego (ostatnio szkolące się tam kobiety z Ukrainy zajmują się szyciem dużych ilości pościeli dla potrzebujących).

Tyskie Centrum Wolontariatu preferuje na oferowane stanowisko osoby z wykształceniem wyższym, choć nie jest to konieczność. Istotne będzie natomiast doświadczenie w pracy o podobnym charakterze, znajomość odpowiednich aktów prawnych, realiów medialnych oraz umiejętność 
organizacji i prowadzeniu kampanii informacyjnych.

Więcej informacji znaleźć można w ogłoszeniu rekrutacyjnym na stronach fundacji administrującej TCW tutaj.

Urząd Miasta Tychy flaga Ukrainy

Może Cię zainteresować:

Co Tychy zrobiły dla Ukrainy w 2022? Podsumowanie dotychczasowych działań zwykłych mieszkańców i władz

Autor: Redakcja

09/01/2023

Spolecznik

Może Cię zainteresować:

Tyski Społecznik Roku 2022 - znamy wyróżnionych. Coraz więcej zgłoszeń i nowa kategoria - wolontariusz roku

Autor: Redakcja

02/12/2022