Pracownik napadł z nożem na szefa w Bojszowach. Poważne konsekwencje za "branie spraw we własne ręce"

Mężczyzna z powiatu bieruńsko-lędzińskiego próbował wymusić na swoim pracodawcy wypłatę zaległego wynagrodzenia za pomocą noża. Tyska prokuratura zastosowała wobec niego dozór i zakaz komunikowania się z poszkodowanym.

Bieruń napad z nożem 07 02 2023

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 4 lutego 2023 r. w Bojszowach. Wspomniany 43-latek stawił się pijany w swoim miejscu pracy w jednej z okolicznych firm. Pracodawca dostrzegając jego stan zabronił mu dalszej pracy i zaproponował, by stawił się później odebrać wynagrodzenie.

Kiedy mężczyzna zjawił się ponownie po południu, a rozmowa z szefem zaczęła przebiegać nie po jego myśli, w złości wyciągnął z kieszeni nóż i przyłożył mu go do szyi - mężczyźni kłócili się o zaległe wynagrodzenie. Będący na miejscu pracownicy zakładu obezwładnili i rozbroili agresora i powiadomili służby. Policjanci ujęli go, dojeżdżając na miejsce zdarzenia, z którego uciekał.

W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu; dochodził do siebie w areszcie bieruńskiej komendy. Na wniosek KPP w Bieruniu prokurator zastosował w tym przypadku dozór i zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonego.

Za wymuszenie zwrotu wierzytelności przemocą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Money gf63bcb22a 1920

Może Cię zainteresować:

Para oszustów z Tychów i Katowic naciągnęła 116 osób na telefony komórkowe, których nie miała zamiaru wysyłać

Autor: Katarzyna Pachelska

08/02/2023

Tychy poszukiwani 03 02 2023 2

Może Cię zainteresować:

Nierozwikłana sprawa kradzieży rozbójniczej w Tychach. Prokuratura i policja publikują zdjęcia podejrzanych

Autor: Redakcja

06/02/2023