Remake szokującego filmu z lat 70. w poniedziałek w tyskiej Andromedzie

Obok letniego cyklu filmowego pod siedzibą Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, lokalni kinomani mogą mimo wakacji spotykać się i dyskutować w amach pokazów w Andromedzie. W najnowszej odsłonię cyklu Kino Które Znamy w poniedziałek (17 lipca) pokazany zostanie obyczajowy dramat „Peter Von Kant” osadzony w świecie europejskiego filmu lat 70.

MCK Tychy
Peter von kant

Tytułowy bohater dzieła Françoisa Ozona z 2022 roku to renomowany reżyser i scenarzysta żyjący w dostatku w Kolonii. Akcja przenosi nas do roku 1972, gdy pracuje nad kolejnym filmem - w rezydencji odwiedza go przyjaciółka, aktorka robiąca karierę za oceanem, z którą zjawia się orientalny młodzieniec poznany w podróży. Peter zakochuje się bez pamięci w tajemniczym przybyszu, a oportunista Amir robi się coraz bardziej zuchwały wobec swojego nowego mentora.

Dramat francuskiego filmowca jest adaptacją kontrowersyjnych „Gorzkich łez Petry von Kant” R.W. Fassbindera z 1972 roku mówiącego o romansie trzech kobiet ze świata mody. W rolach głównych występują nominowany do Cezara Denis Ménochet, Isabelle Adjani i Hanna Schygulla.

Seans rozpocznie się o godzinie 18; po filmie nastąpi czas na otwartą dyskusję widzów i prowadzącego spotkanie. Wstęp wolny.

Almanya

Może Cię zainteresować:

Turek czy Niemiec - oto jest pytanie. Film "Almanya" w sobotę w tyskim kinie plenerowym

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/07/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023

TICHAUER

Może Cię zainteresować:

Jerzy Duda-Gracz w galerii Tichauer. W piątek 30 czerwca wernisaż wystawy

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/06/2023