Robert Gonera spotka się w środę z tyską publiką

W ostatnim tegorocznym spotkaniu ze sławnym twórcą w tyskiej mediatece publiczność będzie mogła uczestniczyć w rozmowie z popularnym aktorem Robertem Gonerą - szkolnym kolegą Jolanty Fraszyńskiej i ulubieńcem twórców seriali.

Wikimedia Commons
Robert Gonera

Ostatni przed przerwą świąteczną gość cyklu Tury Kultury zaczął swoją karierę od musicalu „Skrzypek na dachu”. Jako aktor teatralny szlifował warsztat sceniczny we Wrocławiu (m.in. Teatr Polski, Teatr Piosenki) i Legnicy (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej). W wieku 25 lat reaktywował wraz z braćmi kino, które odwiedzali za dziecka w swojej rodzinnej Twardogórze na Dolnym Śląsku.

Debiutem ekranowym Gonery była rola Jacka „Hefajstosa” Zybigi w filmie „Marcowe migdały”. Szeroka publiczność poznała go z popisowych kreacji w „Samowolce” i „Długu” (Orzeł 1999); od tego zyskał popularność dzięki rolom telewizyjnym (przede wszystkim serialowym), a fani telenoweli zaś „M jak Miłość” od razu rozpoznają w nim serialowego Jacka Mileckiego

- Artystą się bywa: wielkie kreacje tworzy się rzadko i tylko w wybitnych filmach, których nie ma wiele. Żyć i pracować zaś trzeba na co dzień. A co do telenowelowych zagrożeń – nie lubię stwierdzeń, za którymi kryje się podział na aktorów telewizyjnych i kinowych. Myślę, że aktorzy dzielą się na dobrych i złych - mówił w jednym z wywiadów o swoim fachu.

Początek spotkania w środędę o 18 w czytelni Mediateki; wstęp wolny.

Świątecznie udekorowana witryna

Może Cię zainteresować:

Strójcie się, tyscy przedsiębiorcy! UM prowadzi konkurs na świąteczną witrynę

Autor: Arkadiusz Korejwo

11/12/2023

Tichauer Art Gallery

Może Cię zainteresować:

Zwierzęcy magnetyzm trzech krewnych. Nowa wystawa w Tichauer Art

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/12/2023