Robert Janowski odwiedzi tyski cykl pogawędek z gwiazdami

Gościem kolejnej edycji Tur Kultury - rozmów sympatyków z gwiazdami polskiego showbiznesu - będzie kojarzony z małym ekranem i muzyką rozrywkową Robert Janowski. Specjalista od melodii odwiedzi główną bibliotekę w Mediatece w pomajówkowy czwartek (4 maja).

MCK Tychy
Robert janowski

Do niedawna Janowski prowadził teleturniej muzyczny "Jaka to melodia?", który dał mu rozpoznawalność w niemal każdym polskim domu; gwiazdor odszedł z uwagi na nieporozumienia co do nowej koncepcji popularnego show.

Jego dossier jest jednak o wiele szersze - już jako 22-letni młodzieniec skomponował muzykę do przełomowego rockandrollowego musicalu „Kompot”, okraszając ją tekstami legendy polskiej estrady Jonasza Kofty. Wcielił się w tej produkcji w postać głównego bohatera.

Kolejnym sukcesem okazała się główna rola w kolejnym polskim musicalu i olbrzymim sukcesie artystycznym i kasowym - wystawianym nieprzerwanie przez dekady "Metrem". Potem przyszły między innymi muzyczna adaptacja „Sztukmistrza z Lublina” i amerykański klasyk West Side Story. Jako aktor filmowy dał się poznać np. w Nocnym graffiti i serialach Na dobre i na złe oraz Na Wspólnej.

Kontynuuje solową karierę muzyczną

Niegdyś był też częścią zespołów Sekcja Z, Oddział Zamknięty i ZOO. Robert Janowski to również wzięty poeta. Wydał dotąd cztery tomiki swojej liryki i prozy poetyckiej - jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego nadal płyty i koncerty, na których wykonuje autorskie teksty.

W jaki sposób ulubieniec publiki to wszystko ze sobą splata, będzie można dowiedzieć się przychodząc 4 maja o godzinie 18 do Mediateki. Wstęp wolny.

Dekameron

Może Cię zainteresować:

Kosmos i miłość w czasach zarazy. Pikantny „Dekameron" w klubie MCK Wilkowyje

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/04/2023

Fryderyki

Może Cię zainteresować:

Sensacja! Fryderyki 2023 będą rozdane w Tychach. Na gali wystąpią tuzy muzyki poważnej

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/04/2023

3 maja kwiaty

Może Cię zainteresować:

Muzyczny Trzeci Maja w Tychach: Gaba Kulka kontra Norwid, chóry i kopalniana orkiestra

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/04/2023