Cyfrowe eksperymenty z wokalem i fortepianem. Intrygujące ElettroVoce w sobotę w Mediatece

W najbliższą sobotę (18 marca) ucztę dla melomanów szykuje tyska Mediateka. Eksperymentalne utwory z użyciem śpiewu, fortepianu i cyfrowych maszyn zaprezentuje ElettroVoce, duet jednych z najciekawszych i najbardziej utytułowanych twórców polskiej awangardy.

Elettrovoce

W awangardowym cyklu muzycznym tyskiej Mediateki pod hasłem Next Wave w sobotę (18 marca) wystąpi Elettrovoce - elektroakustyczny duet kompozytorów Agaty Zubel i Cezarego Duchnowskiego. Ona to specjalizująca się w tzw. muzyce nowej ceniona w świecie śpiewaczka i kompozytorka. Laureatka Paszportu Polityki dokonała w 2018 utworem Fireworks niemałego przełomu -

- jako pierwsza Polka zdobyła prestiżową Europejską Nagrodę Kompozytorską.

Współtworzący z nią zespół Cezary Duchnowski to eksperymentalny pianista i kompozytor. W duecie ElettroVoce szukają wspólnie nowych barw i naginają możliwości korzystając z głosu, fortepianu i komputera.

Za kompozycję Monada 3 otrzymali pierwszą nagrodę na Międzynarodowej Trybunie Muzyki Elektroakustycznej w Rzymie. Album ElettroVoce Znikąd historie składa się z dziewięciu "opowieści bez słów" malowanych abstrakcyjnie przetworzonymi dźwiękami.

Trzeba mieć w głowie bezkres nieba, by tworzyć muzykę tak otwartą, fascynującą i wymykającą się jakiejkolwiek kategoryzacji. Każdy, kto przybędzie na koncert bez wątpienia doświadczy tej magii - zachwala swoich gości impresariat tyskiej Mediateki.

Intrygujący sobotni koncert w audytorium przy Piłsudskiego 16 rozpocznie się o godzinie 19. Bilety w cenie 20/30 złotych dostępne są w sieci Ticketmaster oraz w Mediatece na godzinę przed koncertem.

Baranovski

Może Cię zainteresować:

W sobotę aż trzy mocne koncerty w Tychach. OSTR, Baranovski i Śląska Grupa Bluesowa

Autor: Redakcja

15/02/2023

śląska jesień gitarowa 2022 15

Może Cię zainteresować:

Finał Śląskiej Jesieni Gitarowej 2022 w Tychach za nami! Wyniki konkursu i wybór zdjęć z festiwalu

Autor: Redakcja

31/10/2022