Rodzinne atrakcje na weekend 23-25 czerwca w Tychach i okolicach

Lato włącza piekarnik, kończy się rok szkolny, a do tego przypada Dzień Ojca - instytucje i animatorzy z Tychów i okolic upstrzyli do tego nadchodzący weekend rodzinnymi wydarzeniami. Przedstawiamy je czytelnikom, którzy chcieliby spędzić go w najbliższej okolicy i najbliższym gronie.

kultura.tychy.pl
Dzien taty tychy 2923
W letnie weekendy domyślnym miejscem rekreacji w Tychach jest oczywiście ośrodek na Paprocanach - przy dobrej pogodzie okolice jeziora robią się czasem równie tłoczne, co popularne ośrodki na Mazurach. Szukającym alternatywy podpowiadamy, jak można spędzić rodzinnie pierwszy "prawdziwie letni" weekend tego roku nie wyjeżdżając z okolicy.

Rajdy rowerowe - rodzinny z KTK Gronie i nocny na Dzień Tat

W ramach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski w czerwcu zaplanowano aż trzy nocne rajdy po Tychach, w tym piątkowy 15-kilometrowy wyścig spod kościoła św. Jadwigi na Rublach na dziką plażę na Paprocanach. Ta edycja zakończy się zabawą z okazji Dnia Ojca w beach barze nad jeziorem z grillem, ogniskiem (kiełbaski na miejscu) i DJem. Zbiórka na start o godzinie 20:30.

W sobotę o 10 z terenu boisk MOSiR przy Andersa wystartuje po raz 25. rodzinny rajd rowerowy organizowany przez Klub Turystyki Kolarskiej Gronie. 12-kilometrowa trasa prowadzi w dużej części przez lasy z finiszem w restauracji przy dworcu PKP w Wyrach. W ramach imprezy przewidziano wspólny posiłek i konkursy o rodzinnym charakterze. Obowiązuje limit 150 uczestników - decyduje kolejność zgłoszeń (szczegóły na stronach MOSiR Tychy).

Dni Teatru Malutkiego

W sobotę i niedzielę Teatr Mały będzie przez cały dzień urządzał w Andromedzie spektakle dla dzieci w ramach trzeciej edycji Dni Teatru Malutkiego. W programie między innymi cieszące się uznaniem publiczności „Wyspa mojej siostry” oraz przedstawienie dla dzieci w wieku 1-5 lat „O!”. Wydarzenie uzupełnią warsztaty plastyczno-teatralne „Wyspy znanego przylądka” i „Tornado w galerii”, jak również ruchowe z elementami tańca „Ciało, ciałko” i „Uruchomić nieruchome". Dla maluchów przewidziano też edukacyjny kącik zabaw.

Finałem będzie koncert zespołu muzyki dziecięcej Czereśnie w auli Mediateki. Wydarzenia są biletowane - koszt wynosi od 20 do 30 złotych za osobę). Szczegóły na stronach MCK Tychy.

Osiedlowy festyn na Żwakowie i gra terenowa na Sublach

Po niedawnej integracji osiedla A pora na rodzinną zabawę na Żwakowie. W sobotę od godziny 16 na placu zabaw przy ulicy Nowej mieszkańcy południowego zakątka Tychów będą czekać darmowe atrakcje rodzaju dmuchanego zamku czy malowania buziek, ale też pokazy krav magi, zawody sportowe i mini-scena, a nawet gry matematyczne i coś dla maluchów z żyłką przedsiębiorcy. Skorzystać będzie można też z grilla z napojami oraz vana z goframi i lodami.

W niedzielę o 13 na placu zabaw przy Żwakowskiej wystartuje natomiast zabawa w poszukiwanie skarbu praojców z okazji Dnia Taty w parku Suble; na zwycięzców czeka oczywiście nagroda. Szczegóły na stronie gratychy.pl.

Zabawa na otwartym basenie w piątek w Łaziskach

Ci, których w upalne dni ciągnie nad wodę, mogą zastanowić się nad wycieczką do popularnego ośrodka rekreacyjnego Żabka w Łaziskach Górnych. W piątek z okazji Dni Łazisk odbędzie się tam festyn rodzinny z muzyką na żywo - jako uzupełnienie wodnych zabaw wieczorem wystąpią m.in. Dziani wykonujący współczesny folk cygański i spadkobierca tradycji zespołu Roma oraz gwiazda wieczoru - wykonujący muzykę góralską zespół Baciary.

Osiedle A Tychy

Może Cię zainteresować:

Piknik na tyskim osiedlu A z inicjatywy mieszkańców 17 czerwca

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/06/2023

Rowery tychy

Może Cię zainteresować:

Cyklistyczny czerwiec w Tychach: rywalizacja o tytuł rowerowej stolicy i liczne imprezy

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/06/2023

spektakl O! tychy

Może Cię zainteresować:

O! - coś dla naj-najmłodszych widzów na weekend w Andromedzie. Bez nudy i na okrągło

Autor: Redakcja

26/02/2023