Rozbój i włamanie w Nowy Rok w Bieruniu. Sprawcy zatrzymani, grozi im 12 lat

Bieruńscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju ,,w biały dzień", do którego doszło tam w poranek pierwszego dnia roku. Trzech mężczyzn trafiło do aresztu tymczasowego na 3 miesiące, podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

Śląska Policja
Rozbój Bieruń 5.01.2023

Dla dwóch mieszkańców pewnego domu w Bieruniu nowy rok zaczął się koszmarnie. W ostatnią niedzielę rano (1 stycznia 2023) zostali oni poturbowani przez trzech włamujących się napastników, którzy jednemu z mężczyzn grozili też nożem. Cały ten terror służył zagrabieniu z ich domu telewizora.

Lokalna policja szybko ustalili tożsamość mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju. Dwóch z nich zatrzymali tego samego dnia - namierzenie przestępców zajęło stróżom prawa zaledwie kilka godzin. Trzeci agresor został zatrzymany w poniedziałek rano.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Bierunia w wieku 26, 37 i 47 lat. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty, a sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy. Za przestępstwo, które popełnili, mogą spędzić za kratami nawet 12 lat. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Śląska Policja/ak

Policja

Może Cię zainteresować:

3 promile i "ulica była jego". 64-latek zatrzymany w Orzeszu przez innego kierowcę

Autor: Redakcja

04/01/2023

112 sylwester 2022 2023 tychy pożar

Może Cię zainteresować:

Sylwestrowe ekscesy w Tychach - podpalenia i drogowy pościg za 83-latkiem

Autor: Redakcja

02/01/2023