Rusza sezon biegowy. Wkrótce maratońska burza mózgów na stadionie i pierwszy etap tegorocznego Grand Prix

Tyskie instytucje publiczne zagrzewają nas do biegania. W środę (1 lutego) o godz. 18 na stadionie odbędzie się dyskusja o przyszłości tej dyscypliny w mieście z udziałem mistrzów maratońskich, a w niedzielę 5 grudnia z Paprocan wyruszy pierwszy bieg tegorocznego długodystansowego Grand Prix Tychów,

Tychy mimo swojego spokojnego i rekreacyjnego charakteru są w pewnym sensie zabieganym miastem - dzięki dobrej infrastrukturze i wszechobecnej zieleni nietrudno tu spotkać o dowolnej porze dnia amatora tej zdrowej formy rozrywki. Sporą popularnością cieszą się też regularne imprezy biegowe - biegi przełajowe, długodystansowe czy nawet bieg wokół jeziora z "moczeniem majtek" w jego toni w połowie trasy.

W środę 1 lutego odbędzie się w Tyskiej Galerii Sportu - stadionowym oddziale Muzeum Miejskiego - dyskusja na temat przyszłości biegania w naszym mieście:

Jak w pełni wykorzystać istniejącą w mieście infrastrukturę? Co zmienić w kalendarzu i organizacji biegów? Jak pandemia wpłynęła na amatorskie biegi? Zaproszenie na spotkanie skierowane jest zarówno do biegających, jak i tych, którzy biegać zamierzają - wyjaśniają organizatorzy z Muzeum Miejskiego.

Gwoździem programu będzie dyskusja z udziałem czołowych tyskich biegaczy - m.in. zeszłorocznej zwyciężczyni gdańskiego maratonu Agatą Długosz oraz reprezentantem Polski, triumfatorem Maratonu Warszawskiego w 2020 roku Pawłem Koskiem. Udział w spotkaniu zapowiedzieli też przedstawiciele MOSiR–u i tyskich stowarzyszeń sportowych.

Początek o godzinie 18, wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązują zapisy - telefonicznie (515 717 430, także SMS-em) lub mailowo (k.hajduk@tgs.tychy.pl).

Rusza biegowe Grand Prix Tychów 2023

Wspomniany MOSiR ogłosił niedawno rozpiskę szesnastej edycji Grand Prix Tychów w Biegach Długodystansowych (link do wydarzenia). Pierwszy tegoroczny bieg odbędzie się już 5 lutego. Prezentujemy ich terminy oraz najważniejsze zasady uczestnictwa.

Terminy biegów:

 • I bieg - 05,02,
 • II bieg - 26.02,
 • III bieg - 26.03,
 • IV bieg - 26.11,
 • V bieg - 03.12,
 • VI bieg - 17.12.

Pełny regulamin XVI Grand Prix znajduje się po linkiem dostępnym tutaj. Najważniejsze punkty:

 • Zapisy i start będą miały miejsce na terenie KS Paprocany przy ul. Sikorskiego 110 (zapisy w godz. 9:00-9:45, start o godz. 10). Opłata startowa płatna w dniu imprezy wynosi 20 zł. Do punktacji generalnej liczą się punkty uzyskane we wszystkich biegach.
 • zarówno panie jak i panowie mogą startować na dystansie 5 lub 10 kilometrów;
 • uczestnik, który w pierwszym biegu zapisze się na dany dystans, aby być liczonym w generalnej klasyfikacji do ostatniego biegu, musi zaliczać dystans zadeklarowany przy pierwszym biegu. Po zmianie dystansu zawodnik może uczestniczyć jedynie poza konkurencją;
 • opłata startowa wynosi 20 złotych za każdy z biegów. Organizator zapewnia nagrody, a każdy uczestnik, który zaliczył udział w minimum 4 biegach, otrzyma pamiątkowy gadżet sportowy;
 • podczas każdego biegu zapewnione są szatnie, depozyt oraz ciepły posiłek.
  Bieg pamieci ze światłem pokoju 13 01 2023 7

  Może Cię zainteresować:

  Sztafeta trasą marszu śmierci. Uczniowski bieg pamięci szlakiem ostatnich ofiar Auschwitz

  Autor: Redakcja

  16/01/2023

  Velostrada w jaworznie

  Może Cię zainteresować:

  Velostrada Tychy-Katowice: ruszył przetarg, do końca roku projekty budowy rowerowych ,,ekspresówek"

  Autor: Redakcja

  04/01/2023