Rusza sezon biegowy. Wkrótce maratońska burza mózgów na stadionie i pierwszy etap tegorocznego Grand Prix

Tyskie instytucje publiczne zagrzewają nas do biegania. W środę (1 lutego) o godz. 18 na stadionie odbędzie się dyskusja o przyszłości tej dyscypliny w mieście z udziałem mistrzów maratońskich, a w niedzielę 5 grudnia z Paprocan wyruszy pierwszy bieg tegorocznego długodystansowego Grand Prix Tychów,

Tychy mimo swojego spokojnego i rekreacyjnego charakteru są w pewnym sensie zabieganym miastem - dzięki dobrej infrastrukturze i wszechobecnej zieleni nietrudno tu spotkać o dowolnej porze dnia amatora tej zdrowej formy rozrywki. Sporą popularnością cieszą się też regularne imprezy biegowe - biegi przełajowe, długodystansowe czy nawet bieg wokół jeziora z "moczeniem majtek" w jego toni w połowie trasy.

W środę 1 lutego odbędzie się w Tyskiej Galerii Sportu - stadionowym oddziale Muzeum Miejskiego - dyskusja na temat przyszłości biegania w naszym mieście:

Jak w pełni wykorzystać istniejącą w mieście infrastrukturę? Co zmienić w kalendarzu i organizacji biegów? Jak pandemia wpłynęła na amatorskie biegi? Zaproszenie na spotkanie skierowane jest zarówno do biegających, jak i tych, którzy biegać zamierzają - wyjaśniają organizatorzy z Muzeum Miejskiego.

Gwoździem programu będzie dyskusja z udziałem czołowych tyskich biegaczy - m.in. zeszłorocznej zwyciężczyni gdańskiego maratonu Agatą Długosz oraz reprezentantem Polski, triumfatorem Maratonu Warszawskiego w 2020 roku Pawłem Koskiem. Udział w spotkaniu zapowiedzieli też przedstawiciele MOSiR–u i tyskich stowarzyszeń sportowych.

Początek o godzinie 18, wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązują zapisy - telefonicznie (515 717 430, także SMS-em) lub mailowo (k.hajduk@tgs.tychy.pl).

Rusza biegowe Grand Prix Tychów 2023

Wspomniany MOSiR ogłosił niedawno rozpiskę szesnastej edycji Grand Prix Tychów w Biegach Długodystansowych (link do wydarzenia). Pierwszy tegoroczny bieg odbędzie się już 5 lutego. Prezentujemy ich terminy oraz najważniejsze zasady uczestnictwa.

Terminy biegów:

 • I bieg - 05,02,
 • II bieg - 26.02,
 • III bieg - 26.03,
 • IV bieg - 26.11,
 • V bieg - 03.12,
 • VI bieg - 17.12.

Pełny regulamin XVI Grand Prix znajduje się po linkiem dostępnym tutaj. Najważniejsze punkty:

 • Zapisy i start będą miały miejsce na terenie KS Paprocany przy ul. Sikorskiego 110 (zapisy w godz. 9:00-9:45, start o godz. 10). Opłata startowa płatna w dniu imprezy wynosi 20 zł. Do punktacji generalnej liczą się punkty uzyskane we wszystkich biegach.
 • zarówno panie jak i panowie mogą startować na dystansie 5 lub 10 kilometrów;
 • uczestnik, który w pierwszym biegu zapisze się na dany dystans, aby być liczonym w generalnej klasyfikacji do ostatniego biegu, musi zaliczać dystans zadeklarowany przy pierwszym biegu. Po zmianie dystansu zawodnik może uczestniczyć jedynie poza konkurencją;
 • opłata startowa wynosi 20 złotych za każdy z biegów. Organizator zapewnia nagrody, a każdy uczestnik, który zaliczył udział w minimum 4 biegach, otrzyma pamiątkowy gadżet sportowy;
 • podczas każdego biegu zapewnione są szatnie, depozyt oraz ciepły posiłek.
  Bieg pamieci ze światłem pokoju 13 01 2023 7

  Może Cię zainteresować:

  Sztafeta trasą marszu śmierci. Uczniowski bieg pamięci szlakiem ostatnich ofiar Auschwitz

  Autor: Redakcja

  16/01/2023

  Velostrada w jaworznie

  Może Cię zainteresować:

  Velostrada Tychy-Katowice: ruszył przetarg, do końca roku projekty budowy rowerowych ,,ekspresówek"

  Autor: Redakcja

  04/01/2023

  czytaj więcej:

  Tyski Półmaraton 2021

  Tyski Półmaraton – utrudnienia w ruchu

  Nightskating

  VI Tyski Nightskating. Rolkarze przejadą ulicami Tychów

  Zdjęcie Główne

  Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

  Warsztaty szkoleniowe Extreme City

  Nauka jazdy na rolkach, deskorolce oraz hulajnodze

  Karuzela

  „Tychy na lato” zamiast dwudniowego „Święta Miasta Tychy”

  Wodny plac zabaw

  Tychy ochłodzą mieszkańców

  Senioriada

  MCK Tychy zaprasza na Senioriadę