Tychy: ścieżki wzdłuż Harcerskiej, Budowlanych i na terenach do remontu

Tyski urząd miasta podał do wiadomości fakt podpisania umów na wykonawstwo i finansowanie wielokilometrowych remontów ciągów pieszo-rowerowych. Inwestycję kwotą pięciu milionów złotych wsparł wspólny budżet Metropolii.

MZUiM Tychy
Scieżki pieszo-rowerowe w Tychach

W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na kolejne kilometry ciągów pieszo-rowerowych w Tychach. Prace mają ruszyć na dniach m.in. na ulicy Burschego między Budowlanych a Hlonda, gdzie chodniki nie zmieniły się od lat 50-tych. Do końca czerwca gotowy będzie już odcinek od Hlonda do Dołowej na Mąkołowcu.

Odcinek dostanie też nową sygnalizację. Renowacji poddany zostanie też chodnik wzdłuż Budowlanych od krańca osiedla „A” do okolic urzędu pracy - chodnik i ścieżka rowerowa zostaną na tej długości rozdzielone.

Remontu doczeka się też niedługo fragment popękanych chodniki wzdłuż ulicy Towarowej w okolicy skrzyżowania z Cielmicką (powstać ma tu też rondo) oraz wzdłuż tej ostatniej do skrzyżowania ze Strefową i dalej wzdłuż Strefowej do Serdecznej.

Największym odnawianym fragmentem będzie ciąg wzdłuż Harcerskiej między Żwakowską a Stoczniowców 70. Powstanie tam też nowy chodnik od SP nr 22 do ulicy Żwakowskiej.

Nowe ścieżki mają powstawać częściowo z materiałów ropopochodnych odpornych na naprężenia. W ramach metropolitalnego Funduszu Odportności Tychy pozyskały z kasy GZM łącznie na ten cel ponad 5 milionów złotych dotacji.

IX Tyski Półmaraton

Może Cię zainteresować:

XII Tyski Półmaraton: trwają zapisy, bieg we wrześniu

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/05/2024

Browar Warsteiner w Niemczech

Może Cię zainteresować:

Tyskie aus Warstein. W niemieckim browarze ruszy produkcja bestsellera ze Śląska

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/05/2024

Zaginiony Piotr Pająk z Tychów

Może Cię zainteresować:

Zaginął Piotr Pająk, 40-latek z Tychów przebywający we Francji

Autor: Redakcja

15/05/2024