Sensei Danuta wtajemniczy w świat oyamy. Tyskie spotkanie wokół karate

Danuta Fyda-Granek, najbardziej utytułowana zawodniczką i jednocześnie instruktorka Tyskiego Klubu Karate opowie w środę (21 lutego) tajniki tej szlachetnej dyscypliny na spotkaniu w galerii na Stadionie Miejskim. Wstęp wolny.

Tyski Klub Karate
Danuta Fyda Granek

W karate wyszczególnia się ponad setkę różnych styli – jednym z nich jest oyama - bardzo szybka i kontaktowa odmiana popularnego kyokushin, w którym dopuszczalne są brutalniejsze uderzenia i stosowane są ochraniacze. To właśnie ten styl reprezentują zawodnicy Tyskiego Klubu Karate.

Spotkanie kierowane jest zarówno do osób już trenujących, jak do przymierzających się do tego - omawiana będzie filozofia i historia karate. Tyscy mistrzowie doradzą zainteresowanym, jak, kiedy i gdzie rozpocząć przygodę ze sportem.

Sensei Danuta Fyda-Granek karate uprawia od 25 lat. To mistrzyni świata z 1999 roku w precyzyjnym stylu kumite i pierwsza Polka, która zdobyła 4 dan.

Początek o godzinie 18 w Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim; wstęp wolny. Zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl.

Kadr z filmu "Radogol"

Może Cię zainteresować:

Jest już film o Radku Gilewiczu, słynnym wychowanku GKS Tychy

Autor: Arkadiusz Korejwo

29/12/2023

Talia turniejowa Polskiego Związku Skata - Tychy, Brama Słońca

Może Cię zainteresować:

Brama Słońca jako szczęśliwa siódemka. Na nowej sportowej talii kart do skata

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/12/2023