Spotkanie z zarządem i nowym graczem piłkarskiego GKS Tychy

Dzień przed rozpoczęciem wiosennej rundy pierwszej ligi piłkarski GKS Tychy zaprasza do stadionowej Tyskiej Galerii Sportu, gdzie pasjonaci będą mogli wysłuchać i wypytać władze klubu w kwestii dalszej wizji jego rozwoju.

Wikimedia Commons
Stadion Miejski w Tychach

Zeszłoroczna zmiana właściciela piłkarskiej sekcji GKS-u wywołała spore obawy kibiców co do dalszego funkcjonowania klubu - nowi włodarze rodem z USA, którzy przejęli też całą gamę klubów z krajów zachodnioeuropejskich, doprowadzili pod swoim zarządem w tych drużynach do co najwyżej mieszanych rezultatów sportowych.

Inaczej jest jednak w przypadku tyskiego GKS - czy to przypadek, wyciągnięta z błędów nauka, czy jeszcze coś innego - faktem jest, że po rundzie jesiennej ekipa z Edukacji zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma wszelkie szanse, by walczyć o awans do Ekstraklasy. Głowy kibiców ostudził listopadowy mecz z Legią, w którym rywale pokazali zdecydowaną różnicę poziomu i zdominowali spotkanie - była to jednak raczej łyżka dziegciu w beczce miodu.

Stadion Miejski w Tychach fot. UM Tychy

Może Cię zainteresować:

Piłkarski GKS Tychy: średni sezon, wielkie zmiany i pytania o przyszłość

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/06/2023

Co może ważniejsze w tym aspekcie, w Tychach zmienił się też trener - stery objął „specjalista oo spraw awansów” Dariusz Banasik, który z całą pewnością sprawdził się w nowej roli; postawił przy tym na największą siłę tyszan - wychowanków.

Swoje dalsze plany ujawni na otwartej dla kibiców konferencji Maximilioan Kothny - członek zarządu KP GKS Tychy S.A., który trafił tu z zarządu francuskiego AS Nancy. Towarzyszyć mu będzie Julius Ertlthaler - nowy nabytek klubu grający na pozycji pomocnika. 26–letni piłkarz został wykupiony z austriackiego klubu WSG Tirol, reprezentował swego czasu Austrię w kategorii U-21.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz sportowy Radia Katowice Tadeusz Musioł. Początek o godzinie 18; wstęp wolny. Organizatorzy proszą o zgłoszenie się pod numer 515 717 430 (także SMSem), lub emailowo (k.hajduk@tgs.tychy.pl).

Kadr z filmu "Radogol"

Może Cię zainteresować:

Jest już film o Radku Gilewiczu, słynnym wychowanku GKS Tychy

Autor: Arkadiusz Korejwo

29/12/2023

Kibice GKS Tychy

Może Cię zainteresować:

Legia znów w Tychach po wielu, wielu latach. Co to znaczy dla kibiców?

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/11/2023

Batoniki miodowe Tyska Wataha

Może Cię zainteresować:

GKS Tychy wypuścił własny zdrowy batonik. "Nikt z watahy nie chodzi głodny"

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/09/2023