Indie x Andaluzja. Nowatorska hybryda flamenco 14 stycznia w Tychach

Kwartet Indialucia przejmie w niedzielę (14 stycznia) scenę tyskiej Mediateki, by pokazać swoją osobliwą mieszankę styli muzycznych z odległych krajów, które łączy ze sobą improwizowany charakter i bogactwo rytmów. Występ "ilustrować" będzie tancerka flamenco.
MCK Tychy
Indialucia

Indialucia to dziecko współdziałania związanego z Tychami i Gliwicami Michała Czachowskiego, z Włochem Leo Vertunnim, Indusem Manishem Madankarem oraz Hiszpanem Isaaciem Peñią Gonzalezem. Projekt łączy tradycyjne brzmienia indyjskie z flamenco; instrumentarium zespołu to m.in. sitar, gitara flamenco i tabla, które uzupełniają flet, gitara basowa i jazzowy fortepian.

Muzyczną scenerię uzupełnia tancerka Anna Mendak.

To fuzja dwóch wyraziście nasyconych kulturowym kolorytem tradycji muzycznych, w których, mimo znaczących różnic, improwizacja i rytm są wspólnymi elementami - tłumaczą organizatorzy.

Słów pochwały nie szczędzi Indialucii branżowa prasa.

- Coś takiego może wymyślić jedynie człowiek o nieskończenie wielkiej wrażliwości na muzykę. A Czachowski nie dość, że posiada takową, to jeszcze uzupełnia ją wyobraźnią, talentem i warsztatem kompozytorskim i muzycznym - zachwycał się recenzent renomowanego „Top Guitar”.

O talentach muzyków świadczą również liczne międzynarodowe nagrody. Można zatem stwierdzić, że zespół z tyskim akcentem, w postaci Michała Czachowskiego, jest wizytówką naszego regionu na świecie, dlatego tym bardziej zachęcam tyszan do wzięcia udziału w koncercie i rozgrzania się przy kompozycjach dźwiękowych pochodzących z cieplejszych krajów.

Konceert nowatorskiego zderzenia tradycyjnych słonecznych brzmień rozpocznie się 19 w Mediatece. Bilety w cenie 70 złotych dostępne na sieci Ticketmaster.

Sebiastian Riedel fot Jerzy Doroszkiewicz

Może Cię zainteresować:

Jaki ojciec, taki syn, czyli zespół Dżem znów z Riedlem. „To rzeczywiście symboliczne. I jest w tym mnóstwo emocji”

Autor: Grzegorz Lisiecki

13/01/2024

Stanisław Soyka

Może Cię zainteresować:

Stanisław Soyka zakolęduje na otwarcie Tyskich Wieczorów

Autor: Arkadiusz Korejwo

12/01/2024

Rok Jerzego Nowosielskiego - koncert

Może Cię zainteresować:

Zwieńczenie Roku Nowosielskiego z AUKSO i prawosławnym chórem

Autor: Arkadiusz Korejwo

12/01/2024