Tychy. Brak realizacji kursów. Powód odwołanych autobusowych kursów

W poniedziałek 4 października wiele kursów obsługiwanych przez PKM Tychy zostało odwołanych. Podobnie sytuacja wygląda dzień później 5 października. Co przyniosą kolejne dni dla pasażerów?

Fot. Tomasz Stankiewicz
Brak realizacji kursów w Tychach

Obecnie najważniejszym powodem odwołanych autobusowych kursów są braki kadrowe. Zapytany przez nas rzecznik PKM Tychy Michał Kasperczyk jasno stwierdził, że w firmie brakuje kierowców. Największy braki widoczne są przez to, że niektórym kierowcom skończył się okres wypowiedzenia umowy.

Widmo strajku w PKM Tychy

Z informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, że w PKM Tychy trwają mediacje zarządu ze związkami zawodowymi. Głównym postulatem kierowców jest podniesienie wynagrodzeń.

Oświadczenie PKM Tychy

PKM Tychy wydało oświadczenie w sprawie odwoływanych kursów.

"W związku z brakiem realizacji niektórych kursów Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach przeprasza pasażerów za niedogodności. Zaistniała sytuacja ma związek ze zwiększoną absencja chorobową oraz brakiem kierowców autobusowych na rynku pracy.

Podjęliśmy działania, aby jak najszybciej powrócić do realizacji kursów zgodnie z rozkładem. O zmianach będziemy informować pasażerów z wyprzedzeniem.

Aktualne informacje o kursach, które nie zostaną zrealizowane pojawiają się na stronie ZTMAlert"

Pytania do prezesa PKM Tychy

W artykule: O strajku w PKM Tychy i wynagrodzeniach prezesów zapytaliśmy Prezesa PKM Tychy Miłosza Steca m. in. co myśli o groźbie strajku w PKM