Tychy: finałowy koncert konkursu nowofalowych brzmień w piątek pod Żyrafą

Między startami kolejnych etapów balonowych wyścigów z placu pod Żyrafą w tym samym miejscu rozstrzygnie się też inna rywalizacja - muzyczne zmagania o nagrody w tegorocznej edycji przeglądu „Dla Tych zagrają - Nowa Fala Tyskich Brzmień”. Oprócz finalistów wystąpi m.in. Wojciech Waglewski.

UM Tychy
Żyrafa tychy noc

Koncerty finalistów rozpoczną się o godzinie 16. Wybrane przez organizujące konkurs Miejskie Centrum Kultury w Tychach projekty to Deadline, LEEPY, skrawki, Tosia Lazar i Viadomo. Występy okrasi dodatkowo zaplanowany na 18:30 start balonów w ramach jedynych na Górnym Śląsku zawodów tego typu.

Stawka jest konkretna. Czy młodzi dadzą popis?

Gwiazdami wieczoru będą natomiast guru polskiej sceny rocka alternatywnego Wojciech Waglewski oraz wokalistka i multiinstrumentalistka Kasai - wystąpią wspólnie o 20. Obydwoje zasiadają także w tegorocznym jury konkursu, a Waglewski wystąpi w Tychach także dzień później podczas wielkich obchodów 25-lecia orkiestry AUKSO w programie „AUKSO i przyjaciele”.

„Dla Tych zagrają” powstało, by rzucić światło na nowe projekty grające oryginalną muzykę rozrywkową, których choć jeden członek jest jakoś związany z Tychami. Uczestnicy mają szansę na zdobycie uskrzydlającego rozgłosu oraz merytorycznego wsparcia w promowaniu swojego debiutu, m.in. profesjonalne sesje foto-wideo.

Uczestnicy muzycznego starcia powalczą o uznanie jury oraz nagrodę publiczności - każda z nich da zwycięzcom nagrodę pieniężną oraz angaż na letni występ nad jeziorem Paprocańskim. Faworyt jurorów zmierzy się z doświadczonymi showmanami podczas festiwalu Rock na Plaży, a ulubieńcy publiczności wystąpią w cyklu muzycznych wieczorów przy dawnej „dzikiej plaży”.

Balony pszczyna

Może Cię zainteresować:

Wielkie balony przepłyną nad Tychami i Pszczyną w wyścigach 23-24 czerwca

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/06/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023

Dla tych zagrają 2022 2

Może Cię zainteresować:

Ogłoszono ramy Nowej Fali Tyskich Brzmień 2023. Pod hasłem "Dla Tych zagrają" wystąpi świeża krew

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/03/2023