Tychy. Kierowca z Częstochowy znów zapomniał o przepisach. 46-latek został surowo ukarany

We wtorek, 12 grudnia, tyscy mundurowi zatrzymali do kontroli 46-letniego kierowcę z Częstochowy, który jechał z prędkością dwukrotnie większą niż dopuszczalna. Wobec mężczyzny zastosowano przepisy o tzw. kierowcach recydywistach. Za pośpiech na drodze będzie musiał teraz słono zapłacić.

Znów zapomniał o przepisach...

Do zdarzenia doszło przed godziną 18:00 przy drodze krajowej nr 1. Funkcjonariusze tyskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Volvo, który jechał z prędkością 142 km/h w miejscu, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h.

Zatrzymanym okazał się 46-letni mieszkaniec Częstochowy. Wobec mężczyzny zastosowano przepisy o tzw. kierowcach recydywistach. Było to bowiem kolejne, znaczne przekroczenie prędkości, jakiego dopuścił się w ostatnim czasie.

- Od 17 września 2022 roku zmianie uległy kwoty nakładanych przez policjantów mandatów. Wprowadzone zostały przepisy o tzw, kierowcach recydywistach, którzy w przypadku popełnienia kolejnego wykroczenia z danej kategorii w okresie dwóch lat, muszą liczyć się z podwojoną wysokością mandatu - przypominają tyscy mundurowi.

46-latek surowo ukarany

46-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 zł i 15 punktami karnymi. Z uwagi na fakt, że częstochowianin miał już zgromadzonych na koncie 16 punktów karnych, musi się teraz liczyć ze skierowaniem na badanie psychologiczne oraz ponowny egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy.

- Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób - dodają policjanci.
Zatrzymanie imielin policja

Może Cię zainteresować:

45-letni kierowca jechał "na podwójnym gazie". To nie było jego jedyne przewinienie, jak się okazało

Autor: Katarzyna Pachelska

11/12/2023

Znak drogowy "Uwaga wypadek"

Może Cię zainteresować:

Zmiażdżony po wyjściu z auta. „Szklanka” na drogach zbiera żniwo

Autor: Redakcja

05/12/2023

Policja noc

Może Cię zainteresować:

Policja na sygnale przyjechała do szpitala w Tychach. Stróże prawa zatrzymali agresywną i pijaną pacjentkę

Autor: Katarzyna Pachelska

25/11/2023