Tychy na targach książki przy Spodku, Albumy, monografie i Tyszaki

W ten weekend (3-5 listopada) w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywają się jedne z największych cyklicznych targów książki w Polsce. Jedno ze stoisk prowadzone jest przez tyski samorząd, a znaleźć tam można wydawnictwa tyskiego muzeum i magistratu.
V Targi Książki w Katowicach, listopad 2022
Tyskie stoisko nosi numer 83 i znajduje się w pobliżu głównej sceny MCK. Dużą część prezentowanych wydawnictw stanowią albumy architektoniczne i fotograficzne, monografie historyczne o mieście i jego sztuce oraz dziejach tyskiego sportu. Ofertę uzupełnia książeczka dla dzieci

Wydawnictwa finansowane ze środków publicznych miasta charakteryzują się wysokim poziomem designu i sztuki edytorskiej; w ostatnich latach nagradzano i nominowano je m.in. w konkursach Śląska Rzecz (wyróżniającego najlepiej zaprojektowane produkty regionu) oraz Fotograficzna Publikacja Roku.

Do każdego zakupu wystawcy dołączają limitowane pocztówki ze zdjęciami członków klubu fotograficznego KRON z przełomu lat 70. i 80., którego prace są obecnie prezentowane w Muzeum Miejskim, a który wyróżniał się braniem na warsztat tematyki ignorowanej do tej pory przez fotoreporterów i artystów - zamykanych zakładów pracy i niszczejących robotniczych osiedli „czarnego Śląska” i żyjących w tym ponurym krajobrazie ludzi.Organizatorem targów jest Fundacja Historia i Kultura; w tym roku goszczą w Katowicach po raz czwarty; tegorocznym gościem specjalnym jest Wolna Białoruś. Podczas ubiegłorocznych targów 30 tysięcy gości odwiedziło na nich 160 stoisk.

Oferta tyskiego stoiska na IV katowickich Targach Książki:


Tgp 7

Może Cię zainteresować:

Śląska Rzecz 2023 w kategorii Grafika dla fotoalbumu o Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/06/2023

Targi Książki w Katowicach 2022 13

Może Cię zainteresować:

Święto czytelników i autorów w Katowicach. Targi Książki 2022 w ten weekend. Rabaty, spotkania, nowości książkowe

Autor: Katarzyna Pachelska

05/11/2022

Album dla Zygmunta

Może Cię zainteresować:

Powstaje kronika życia miejskiego w Tychach. Efektem będzie symboliczny „Album dla Zygmunta”

Autor: Martyna Urban

30/06/2022