Tyska radna przeszła z PiS do partii Szymona Hołowni. Zapowiedziała, że chce być głosem przedsiębiorców

W piątek, 13 maja 2022 r., na Placu Wolności w Katowicach partia Polska 2050 Szymona Hołowni zorganizowała konferencję prasową. Zaprezentowano pełnomocników do spraw struktur politycznych w całym kraju. Przedstawiono też nowe osoby.

mat. pras.
Tyska radna przeszła z PiS do partii Szymona Hołowni

Konferencje prasową poprowadził poseł Mirosław Suchoń, który powiedział, że pełnomocnikiem odpowiedzialnym za budowanie struktur partii Szymona Hołowni, w Katowicach będzie poseł Michał Gramatyka. – Jest z nami Pan Poseł Michał Gramatyka, doktor nauk prawnych, wykładowca akademicki, jeden z najbardziej aktywnych posłów reprezentujących Ziemię Śląską w Parlamencie – zapowiedział Poseł Suchoń.

„Kocham swoje miasto. Kocham mieszkańców tego miasta”

Poseł z Tychów przedstawił nowych członków partii Szymona Hołowni, radnego miasta Katowice Dawida Durała oraz radną miasta Tychy Anitę Skapczyk. – Jestem tyszanką. Kocham swoje miasto. Kocham mieszkańców tego miasta i chcę dalej dla nich pracować. Pracować jeszcze mocniej, jeszcze więcej. W Ruchu chcę skupić się na przedsiębiorcach. Chcę być ich głosem. Głosem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą – mówiła tyska radna Anita Skapczyk.

Przypomnijmy, że na początku 2022 r. Anita Skapczyk poprzez profil na Facebook’u poinformowała o swoim odejściu z klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Tychach, gdzie była przewodniczącą. Wtedy poinformowała, że chce być radną niezrzeszoną i zamierza skupić się na pracy samorządowej dla dobra mieszkańców.

Przestrzeń do dialogu Szymona Hołowni

Po Facebook'owej rezygnacji z członkostwa w PiS-ie zapytaliśmy o komentarz radnej, jednak jej telefon odebrał mąż, który powiedział, że jeśli żona będzie miała ochotę na udzielenie komentarza to oddzwoni. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Była członkini PiS-u startowała w wyborach samorządowych na prezydenta Tychów w 2018 roku, właśnie z listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.