Tyski klub Orion zaprasza na wystawę akwarel miasta, którego już nie ma

Spółdzielczy klub Orion na tyskim osiedlu O zaprasza na piątkowy (12 stycznia) wernisaż obrazów akwarelowych Przemysława Wróbla prezentujących różnice między dawnym a obecnym krajobrazem miasta. Wstęp wolny.

kultura.tychy.pl
"Tychy kiedyś i dziś" - wystawa

Wystawa zatytułowana po prostu „Tychy – kiedyś i dziś” prezentować będzie malowane na podstawie starych fotografii akwarele, mające uchronić przed zapomnieniem dawne widoki stosując akwarelowe gradienty i plamy "rozlanych na papierze wspomnień".

Ich autorem jest Przemysław Wróbel, artysta nieprofesjonalny działający w ramach inicjatyw artystycznych spółdzielczych i miejskich. Jak sam opowiada o tematyce wystawy:

Większość mieszkańców kojarzy Tychy jako miasto związane głównie z czasami PRL-u. Z jego dynamiczną rozbudową. Nawet w obecnych czasach Tychy rozwijają się bardzo szybko.

Dzielnice takie jak Wilkowyje, Żwaków, Mąkołowiec, Jaroszowice, Cielmice (i wiele innych) to już nie zielone czy polne lub zalesione przestrzenie. Zagubieni w pędzącej rzeczywistości nie zauważamy zmian i
tracimy z oczu to, co za nami.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17:30. Wystawę będzie można oglądać do 29 lutego 2024 r. w Klubie osiedlowym Orion (Orzeszkowej 2).

Tomasz Jastrun

Może Cię zainteresować:

Ikona literatury Tomasz Jastrun w tyskiej Mediatece

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/01/2024

Detale Tychów w PRL-u

Może Cię zainteresować:

Detale Tychów na archiwalnych zdjęciach z XX wieku. Wiele elementów przetrwało do dzisiaj!

Autor: Tomasz Stankiewicz

01/06/2022

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023