Tyski szpital zaprasza przyszłych rodziców na przygotowania do porodu

Szpital Megrez (tzw. wojewódzki) w Tychach rusza z cyklem spotkań dla przyszłych rodziców, podczas których poznają porodowe vademecum. Pierwsze z nich odbędzie się w sobotę 11 maja.

Lekarki oddziału położniczego placówki wytłumaczą chętnym m.in. na czym polega poród w wodzie i odpowiedzą na pytania i wątpliwości dotyczące okresu ciąży i połogu. Spotkania odbywać się będę w działającej w szpitalu „szkole rodzenia”; ich program zakłada również zwiedzanie oddziału. Będą się odbywały w soboty co miesiąc.

- Rodzice dowiedzą się wszystkich niezbędnych informacji, które pozwolą im podjąć świadomą decyzję o wyborze naszego szpitala jako miejsca porodu. Powiemy m.in. o rodzajach porodu, cięciach cesarskich, szczególnych sytuacjach podczas rozwiązania czy opiece nad noworodkiem. Rozwiejemy także wiele popularnych mitów - tłumaczy Ewelina Stawicka-Ociepka z kadry tyskiej porodówki.

O datach kolejnych edycji szpital będzie informował na swoim profilu facebookowym. Pacjentki mogą, także zgłaszać pytania mailowo na adres perinatologia@szpitalmegrez.pl - odpowiedzi na nie zostaną udzielona na żywo.

Podpisanie umowy między Szpitalem Megrez a GCM

Może Cię zainteresować:

Tyska neurologia otwarta na nowo ze wsparciem placówki z Ochojca

Autor: Arkadiusz Korejwo

12/04/2024

Szpital Megrez, Tychy

Może Cię zainteresować:

Dietetyk dostępny dla wszystkich - nowy projekt tyskiego szpitala

Autor: Redakcja

22/02/2024

Mural na tyskiej porodówce

Może Cię zainteresować:

Bociany na ścianie tyskiej porodówki - najnowszy mural na Śląsku

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/02/2024