Tyska neurologia otwarta na nowo ze wsparciem placówki z Ochojca

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej brakami kadrowymi oddział neurologiczny w tyskim szpitalu wojewódzkim (Megrez) wraca do pracy. Stało się to możliwe dzięki wsparciu katowickiego Górnośląskiego Centrum Medycznego.

Szpital Megrez
Podpisanie umowy między Szpitalem Megrez a GCM


Podpisana dziś (12 kwietnia) umowa stanowi, że personel GCM w Katowicach-Ochojcu - części Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - wesprze tyski szpital wielospecjalistyczny w reorganizacji oddziału udarowo-neurologicznego. Ordynatorem oddziału, który ma otworzyć się 6 maja, została prof. dr hab. Anetta Lasek-Bal

Braki kadrowe w tej dziedzinie medycyny to problem, z którym zmaga się cała krajowa służba zdrowia. Posiadane przez tyski szpital uprawnienia pozwalają na szkolenie przez specjalistów z GCM lekarzy-rezydentów na dobrej klasy sprzęcie, jakim dysponuje przywracany oddział.

Oddział posiada 36 łóżek – 16 przeznaczonych dla pacjentów po udarach, a 20 dla osób z pozostałymi schorzeniami neurologicznymi. W przypadku stwierdzenia potrzeby wykonania poważniejszych zabiegów (np. trombektomii) pacjenci będą transportowani do Katowic-Ochojca.

W ostatnich miesiącach dobiegł także końca remont oddziałów zakaźnego oraz chirurgii ogólnej i onkologii. Aktualnie trwa przebudowa oddziału – chirurgii rekonstrukcyjnej (narządów ruchu), którego otwarcie planowane jest w połowie roku.

Izabela Lesczyna w Tychach

Może Cię zainteresować:

Minister zdrowia z wizytą w Tychach. Chwaliła szpital wojewódzki

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/03/2024

Szpital Megrez, Tychy

Może Cię zainteresować:

Dietetyk dostępny dla wszystkich - nowy projekt tyskiego szpitala

Autor: Redakcja

22/02/2024

Mural na tyskiej porodówce

Może Cię zainteresować:

Bociany na ścianie tyskiej porodówki - najnowszy mural na Śląsku

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/02/2024