Tyszanin przebiegł Koronę Gór Polski w niecałe sto godzin

Zawodowy trener i sportowiec wyczynowy z Tychów Andrzej Kowalczyk dokonał w mijającym miesiącu zdumiewającego osiągnięcia - śmiałkowi udało się pokonać biegiem szlaki przez najwyższe szczyty wszystkich polskich pasm górskich w przeciągu zaledwie 99,5 godziny.


Mimo wielu osiągnięć w postaci 24-godzinnego maratonu pływania, medali mistrzostw świata w lodowym pływaniu [i tym podobnych, ten] projekt jest moim największym dotychczasowym osiągnięciem z tytułu zmęczenia fizycznego i czasu trwania. Wymagał najwiecej - mówi Andrzej Kowalczyk.

Od Bieszczad po Kopę Biskupią

Podróż zaczęła się od najwyższego szczytu polskich Bieszczad - Tarnicy, a zakończyła w Karkonoszach na Kopie Buskupiej. Na Koronę Gór Polski składają się najwyższe szczyty każdego z 28 pasm górskich wyróżnianych w Polsce - a więc Tatr (Rysy), Pienin (Wysoka) Korony), Beskidu Śląskiego (Skrzyczne) itd. Przy dużej motywacji pokonanie w ramach weekendowych wypadów tego szlaku zajmuje górołazom zwykle około roku.

Kowalczyk zakończył swoją trwającą dokładnie 99 godzin i 36 minut eskapadę o 9:07 rano 11 sierpnia (w tym czasie przebiegł )z przerwami na transport pomiędzy kolejnymi stokami) od poniedziałkowego zarania do piątkowego poranka 220 kilometrów.

W tym czasie wyczynowiec spał jedynie 14,5 godziny.

Wspierany przez przyjaciela przejechał ponadto od szczytu do szczytu około 2400 kilometrów - tyle, co do Chorwacji i z powrotem; same biegi po szlakach zajęły niecałe półtorej doby.

W najbliższych miesiącach tyszanin planuje podbić stawkę - nie zdradza jednak jeszcze, na jaki wyczyn planuje porwać się tym razem. Po więcej informacji o swoich projektach sportowiec zaprasza na swój prywatny profil oraz blog na Facebooku.

Tennis Twam Tychy

Może Cię zainteresować:

Podstawy tenisa dla dzieciaków na tyskich kortach na koniec wakacji

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/08/2023

Wydarzenia festiwalowe odbędą się w okolicy rzeźby Hanny i Kazimierza Wejchertów przy ul. Karola Darwina

Może Cię zainteresować:

Festiwal Miedzianka Po Drodze w Tychach. Lekcja poezji, spacer po czwartej przyrodzie i teatr

Autor: Patryk Osadnik

26/08/2023

Kolej na Beskidy niezapomniana wycieczka z Kolejami Śląskimi

Może Cię zainteresować:

Kolej na Beskidy - niezapomniana wycieczka z Kolejami Śląskimi

Autor: Reklama

18/08/2023