W niedzielę 30 lipca wielkie święcenie pojazdów w Tychach. Spore utrudnienia drogowe

Z uwagi na obchody dnia patrona Tychów i kierowców - świętego Krzysztofa - w niedzielę 30 lipca odbędzie się tradycyjne święcenie pojazdów pod parafią jego imienia. Kierowcy nieuczestniczący w tym zlocie, a chcący przejechać Wyszyńskiego lub wschodnim odcinkiem alei Edukacji będą musieli rozważyć objazdy.

UM Tychy
Święcenie pojazdów w dzień świętego Krzysztofa w Tychach

Kościół rzymskokatolicki ogłosił w 1997 roku świętego Krzysztofa - patrona m.in. kierowców - patronem górnośląskiego miasta od blisko 50 lat kojarzonego z motoryzacją - Tychów. W niedługim czasie doroczne święcenie maszyn stało się tradycją ściągającą ludzi z całego regionu.

Jest to jedna z największych tego typu imprez w Polsce - szykują się więc spore utrudnienia.

Początek święcenia pojazdów - zaplanowano po okolicznościowej mszy około godziny 12:30; symboliczne zawierzenie niebiosom tysięcy zgromadzonych tam pojazdów ma potrwać około godziny.

W zależności od ilości samochodów jaka ostatecznie pojawi się na miejscu zamknięta zostanie Wyszyńskiego do wysokości Niepodległości lub dalej - wraz z odchodzącym od niej fragmentem Dąbrowskiego ido alei Jana Pawła II

Również ulica Edukacji może być nieprzejezdna w dwóch wariantach - od Wyszyńskiego do Elfów bądź do marketu Netto przy skrzyżowaniu z Grota-Roweckiego. Ruch dla autobusów na obu arteriach zostanie zamknięty od 12.00 do 13.30.
Kierowcy, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody powinni umieścić za przednią szybą lub wycieraczką białą kartkę formatu A4. Policja i Straż Miejska widząc tak oznakowany samochód będzie go kierować na wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9 rano - podaje Urząd Miasta Tychy.
Wypadek tychy turynska 27lipca 02

Może Cię zainteresować:

Poważny wypadek w Tychach. Lądował helikopter LPR. Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko

Autor: Katarzyna Pachelska

28/07/2023

Leonardo Di Caprio w reklamia Fiata 600e jpg

Może Cię zainteresować:

Nielimitowane „La Dolce Vita” prosto z Tychów. I z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Czyli jak przesiedzieć cały dzień w samochodzie

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/07/2023

Fial126p 126procent stylu 04

Może Cię zainteresować:

Za nami zlot i konkurs piękności maluchów na 50-lecie modelu

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/07/2023