W sobotę wiosenno-urodzinowe porządki tyskiego lasu. 5 lat kolektywu LoveLasy

W sobotę (15 kwietnia) o godzinie 11 grupa miłośników leśnej przyrody Tyskie LoveLasy wraz z chętnymi przeprowadzi wiosenne porządki w okalających miasto lasach z okazji piątej rocznicy powołania projektu. Sprzątany będzie obszar za tyskim aquaparkiem.

Wikimedia Commons
Las żwaków

Tyskie LoveLasy to nieformalna grupa pasjonatów działających na rzecz ochrony i promowania licznych terenów leśnych regionu tyskiego. Członkowie kolektywu zajmują się m.in. prowadzeniem edukacyjnych rodzinnych spacerów; pod koniec zeszłego roku agitowali na rzecz wprowadzenia zmian w planie zagospodarowania lasu nadleśnictwa Kobiór, do którego te obszary należą

Las Kobiór

Może Cię zainteresować:

Lasy wokół Tychów i Pszczyny: dwa ważne wnioski w sprawie nadleśnictwa Kobiór

Autor: Redakcja

26/12/2022

22 kwietnia to Dzień Ziemi, w czasie którego szkoły i inne instytucje i organizacje urządzają akcje sprzątania najbliższej okolicy. LoveLasy postanowiły wyprzedzić tradycyjne porządki o tydzień i urządzić je w połowie drogi między ekologicznym świętem a piątymi urodzinami grupy.

Na miejscu zapewnione będą worki, a wywozem śmieci zajmie się nadleśnictwo. Organizatorzy polecają wziąć buty trekkingowe bądź kalosze.

Sprzątanie odbędzie się niezależnie od pogody. Na uczestników którzy stawią się na czas czekać będzie poczęstunek oraz ziołowa herbata. Założyciele kolektywu zapraszają do udziału w akcji osoby w każdym wieku, dzieci powinny jednak pozostać pod opieką dorosłych.

Więcej informacji dostępne jest u organizatorów pod adresem e-mail (kontakt@tyskielovelasy.pl) i 
telefonicznie (693 813 511).

Las Kobiór

Może Cię zainteresować:

To się zdarza raz na dekadę. Nadleśnictwo Kobiór daje obywatelom głos w sprawie zagospodarowania lasu

Autor: Redakcja

17/12/2022

Las

Może Cię zainteresować:

Jeśli nie w mieście, to może ferie w... lesie? Wydarzenia w Tychach łączą zabawę, naukę i kontakt z naturą

Autor: Redakcja

13/01/2023