Wirtualna strzelnica oddana do użytku w szkole w Łaziskach. Pozwala na bezpieczne zdobywanie umiejętności strzeleckich

W piątek 13 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych odbyło się otwarcie wirtualnej strzelnicy, z której będą korzystać głównie uczniowie klas mundurowych.

W uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli mundurowych. Mikołowski garnizon policji reprezentował drugi w hierarchii służbowej nadkom. Andrzej Rudolf oraz komendant łaziskiego komisariatu podinsp. Sebastian Krzysztofik.

Uroczyste otwarcie z pokazem musztry uczniów klas mundurowych zaaranżowano by podkreślić, że jest to projekt wyjątkowy pod wieloma względami; sami uczniowie długo czekali na ten moment.

Czym jest wirtualna strzelnica?

Tego rodzaju strzelnica-symulator pozwala na w pełni bezpieczne zdobywanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich z wysokim realizmem. Umożliwia wykonywanie drużynowych zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania i ćwiczeń w obserwacji – wykrywania i identyfikacji celów.

Kierownik szkolenia omówił zasady działania systemu, po czym zaprosił chętnych do wypróbowania na nim swoich sił. Dyrektor placówki Anna Jadasz zapewniła, że ze strzelnicy będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale także przedstawiciele służb mundurowych oraz organizacji działających na rzecz obronności (np. Liga Obrony Kraju). Przedsięwzięcie zostało zrealizowane głównie ze środków MON i mikołowskiego starostwa.

ak

Gkstychy

Może Cię zainteresować:

GKS Tychy zawalczy o punkty, a wojsko o rekrutów. Pokaz sprzętu wojskowego i mecz na Stadionie Zimowym

Autor: Redakcja

21/10/2022

Ambulans

Może Cię zainteresować:

Samobójca uratowany dzięki empatii przechodnia w Łaziskach. Było blisko

Autor: Redakcja

10/01/2023