Wybuch na terenie zakładu transformatorów Schneider w Mikołowie. Trzy osoby zostały ranne

Do wybuchu spowodowanego zapłonem oleju doszło na terenie zakładu transformatorów Szneider Electric Transformers. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne, tylko jedna wymagała hospitalizacji. Z zakładu ewakuowanych zostało około stu osób.

Do eksplozji doszło we wtorek, 15 lutego około godziny 9. Przy ulicy Żwirki i Wigury 52 doszło do zapłonu oleju. Droga jest przejezdna, nie występują utrudnienia w ruchu.

- Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu, do którego doszło w wyniku zapłonu oleju, który wylał się z kadzi. Do szpitala przewieziony został 35-letni mieszkaniec Łazisk. Pracownicy zakładu są przytomni, doznali poparzeń kończyn. Około stu osób zostało ewakuowanych - tłumaczy mł. asp. Ewa Sikora, oficer prasowy KPP w Mikołowie.

Oficer prasowa dodaje, że z jednego z transformatorów wyciekł olej na podłoże. Pracownik zakładu użył specjalnego urządzenia, by uprzątnąć to miejsce i właśnie wtedy doszło do zapłonu oleju.

Sprawą zajmie się Państwowa Inspekcja Pracy

Obecnie nie jest znana przyczyna wybuchu kotła. Sprawę będzie badać PIP, policja oraz prokuratura. Trzech mężczyzn zostało poszkodowanych w wyniku zdarzenia. Jeden z nich doznał rozległych poparzeń I, II i III stopnia.

ZOBACZ TAKŻE:

czytaj więcej:

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość w Tychach. Policja apeluje o ostrożność

Seniorka

Tyscy strażnicy miejscy pomogli zagubionej seniorce

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Policja mikolow 9 03 2023 1

Ukradł maszyny z piekarni i wpadł przypadkiem po roku