Mikołów. Pijany kierowca przekonywał policjantów, że auto prowadziła pasażerka. Też zresztą nietrzeźwa

Policjanci z Mikołowa musieli mieć zdziwione miny, gdy słuchali tłumaczeń pijanego w sztok kierowcy, którego zatrzymali w nocy.

Policja Śląska
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

W poniedziałkową (7 lutego 2022 r.) noc, tuż przed północą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie podczas patrolowania centrum miasta zauważyli jadącego z dużą prędkością peugeota, który nie miał włączonych świateł mijania.

Kiedy zatrzymali samochód do kontroli, za kierownicą auta siedział 37-letni mężczyzna. Jeszcze przed rozpoczęciem badania stanu jego trzeźwości, mikołowianin usiłował przekonać mundurowych, że samochód prowadził nie on, a jego koleżanka, pasażerka auta.

Okazało się, że mężczyzna ma aż 3 promile alkoholu w organizmie! Dodatkowo, jakby tego było mało, wyszło na jaw, że mikołowianin od 2020 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badaniu poddano także 31-letnią pasażerkę. Ona - co za niespodzianka - też była nietrzeźwa i w ogóle nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz sprawą zajmą się kryminalni, którzy po przeprowadzonym postępowaniu skierują sprawę do sądu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei za niestosowanie się do sądowego zakazu - nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj też:

czytaj więcej:

Kierowca volvo w Mikołowie stracił prawo jazdy

7 km/h więcej i już nie ma prawa jazdy. Kierowca w Mikołowie

Pieniądze

Senior oszukany metodą "na policjanta"

Policja

Matka niepełnosprawnej dilowała w Mikołowie

Policja

Mikołów: kolejny ,,dwupromilowiec" za kółkiem

Policja mikołów 29 04 2023 6

Mikołów: kierowca bmw zginął po zderzeniu z drzewem

Drogówka tychy 22 02 2023

Szokujące wyniki ostatniej kampanii drogówki

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!