Wypasiony wodny plac zabaw na Jaworku powstanie mimo rozbieżności - wizualizacje

Po wielu perypetiach związanych z przetargiem, władzom Tychów udało się podpisać w poniedziałek (3 lipca) umowę na budowę wodno-ekologicznego placu zabaw w parku Jaworek. Znane są już wizualizacje placu, który ma być najbardziej urozmaiconym takim miejscem w mieście.

Zwycięski wykonawca, którym została firma Krasbud, który zażądał ceny znacząco wyższej niż maksymalna ustalona w przetargu, który stanął pod znakiem zapytania podobnie jak powtarzany wielokrotnie przetarg na przebudowę staroryskiego targowiska. Miasto zdecydowało się dopłacić mimo kontrowersji na forum rady miasta. Inwestycja dojdzie do skutku przy kosztach nieco ponad 10,7 miliona złotych - zaakceptowano cenę o ponad 3 miliony wyższa, niż zakładana górna granica.

Planowe otwarcie przyszłą wiosną

Plac o powierzchni około 400 metrów kwadratowych ma powstać w przeciągu ośmiu miesięcy - w tym czasie pojawić ma się tam ponad dwadzieścia różnych urządzeń do zabawy, zaplecza oraz automatyczny szalet. Brodzik części wodnej placu ma być większy niż ten na placu zabaw na terenie OW Paprocany.

Ciekawym aspektem tej inwestycji jest decyzja o zastosowaniu maksymalnej ilości elementów naturalnych i z recyklingu - dzieci będą harcować wśród torów, domków i przyrządów z drewna, wikliny i lin z juty, a otoczenie wyłożone zostanie żwirem i piaskiem. Pojawią się tam również elementy edukacyjne w rodzaju lupy oraz wprowadzenie nowej i przesadzanej zieleni.

Tychy wodny plac zabaw

Może Cię zainteresować:

Dobra wiadomość dla najmłodszych. W ten weekend otwiera się wodna sezonowa atrakcja

Autor: Urszula Gołkowska

08/06/2023

ORS Centrum Lędziny basen odkryty

Może Cię zainteresować:

Otwarcie basenu odkrytego i wodnego placu zabaw w Lędzinach. Atrakcje i cennik

Autor: Tomasz Stankiewicz

24/06/2022

Wizualizacja wodnego placu zabaw

Może Cię zainteresować:

Nowy wodny plac zabaw za 7mln złotych powstanie w Tychach

Autor: Tomasz Stankiewicz

13/08/2021