Wyszedł na mszę, znaleziono go w potoku. Tajemnicza śmierć doktora i radnego z Lędzin

W poniedziałek wieczorem (17 kwietnia) z potoku Gołanieckiego w Lędzinach wyłowiono ciało mężczyzny, którym okazał się dr Andrzej Bryjok - znany w okolicy lekarz i były radny powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Mężczyzna miał 59 lat, był żonaty.

Andrzej Brylok

Bryjok ostatnio był widziany w niedzielę 16 kwietnia 2023 r. rano. Wyszedł z domu, by udać się na mszę o godz. 8 do kościoła. Po mszy spotkał się ze znajomym. O godz. 12 miał być z powrotem z żoną w domu. Gdy nie doczekała się męża w domu, następnego dnia zgłosiła zaginięcie męża.

Andrzej Bryjok to lokalny bohater. Ratował życie górników

Mężczyzna pochodził z Lędzin i związał z nimi całe swoje życie. Mieszkańcy znali go jako życzliwego lekarza rodzinnego z miejskiej przychodni; pełnił służbę przy wypadkach na pobliskiej kopalni Ziemowit w Bieruniu. Lędzińscy urzędnicy opisują go jako empatycznego lekarza z powołania. Wydaje się zatem niemożliwe, by mógł mieć w okolicy wrogów.

Specjalista medycyny pracy. Lubiany przez swoich podopiecznych lekarz rodzinny. Zawsze gotowy nieść pomoc. Pasjonat kolarstwa górskiego. Głosami mieszkańców wybrany do Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego III kadencji (2006-2010). Dobry człowiek - wspomina lokalną osobistość lędziński urząd miasta.

Bieruńska komenda powiatowa informuje, że zwłoki lekarza odnaleziono w lędzińskim Potoku Goławieckim następnego dnia o godz. 17.15. Śledztwo w sprawie zagadokowej śmierci doktora poprowadzi teraz Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Wisła bieruń utonięcie 02 03 2023

Może Cię zainteresować:

Zwłoki zaginionej kobiety wyłowione z Wisły w Bieruniu. Makabryczne znalezisko kajakarza

Autor: Redakcja

03/03/2023

Podżeganie do zabójstwa

Może Cię zainteresować:

29-letnia kobieta próbowała zlecić zabójstwo swojego męża. Oferowała za to 30 tysięcy złotych

Autor: Redakcja

11/04/2023

Zatrzymanie tychy napad kantor

Może Cię zainteresować:

Sprawcy napadu rabunkowego na właściciela kantoru w Tychach zatrzymani. To pięciu Gruzinów

Autor: Redakcja

04/04/2023